Wilki ze Szczecina napsuły krwi Stelmetowi z Zielonej Góry!

Koszykarze Stelmetu Zielona Góra pokonali 71:68 drużynę King Wilki Morskie Szczecin w spotkaniu szóstej kolejki Tauron Basket Ligi. Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund, a o sukcesie gospodarzy zadecydował rzut Steve Burtta za trzy punkty.

Drużyna King Wilków Morskich jechała do Zielonej Góry po wygraniu dwóch spotkań w poprzednich kolejkach. W poprzedniej szczecinianie pokonali ekipę Trefla Sopot. Stelmet w piątej kolejce przegrał 68:72 w Gdyni z Asseco. Drużyna z Zielonej Góry miała za sobą również męczącą wyprawę do Turcji (porażka z Pinar Karsiyaka Izmir w Europucharze). W pierwszej kwarcie konfrontacja obu ekip była bardzo wyrównana. Mimo, iż gospodarze szybko uzyskali przewagę (10:2), ekipa ze Szczecina zmobilizowała się i Stelmet kończył tę część gry z zaledwie dwoma punktami zaliczki (17:15). W drugiej kwarcie goście nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie. Koszykarze King Wilki Morskie mieli już nawet sześć punktów zaliczki (29:35), ale rzutem za trzy w ostatnich sekundach tej połowy gospodarze zmniejszyli straty.

Na początku trzeciej kwarty ekipa z Zielonej Góry odzyskała prowadzenie (36:35) i w tej części gry zdecydowanie przewarzała, wykorzystując zastój w szeregach rywali. Zaliczka gospodarzy wzrosła w pewnym momencie do dziesięciu punktów (55:44), a ta część spotkania zakończyła się wynikiem 55:46. W czwartej kwarcie przewaga gospodarzy zaczęła topnieć. Szczecinianie grali bardzo dobrze w ataku, sporą rolę zaczęli odgrywać również rezerwowi. Po trafieniu Huberta Mazura za trzy punkty Stelmet prowadził już tylko 62:60. Kontratak Darrella Harrisa i trafienie Trevora Releforda doprowadziły do wyrównania 64:64. Po rzutach wolnych Pawła Kikowskiego goście wyszli na prowadzenie (66:68). Koszykarze Stelmetu zdołali jednak wyrównać, gdy Steve Burtt rzucił celnie z wyskoku. Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu celnym rzutem za trzy punkty na 59 sekund przed końcem meczu.

Stelmet Zielona Góra - King Wilki Morskie Szczecin 71:68 (17:15, 15:20, 23:11, 16:22)

Punkty:

Stelmet Zielona Góra: Quinton Hosley 19, Steve Burtt 13, Przemysław Zamojski 11, Adam Hrycaniuk 9, Aaron Cel 6, Chevon Troutman 4, Daniel Johnson 4, Kamil Chanas 3, Maciej Kucharek 2, Łukasz Koszarek 0.
King Wilki Morskie Szczecin: Darrell Harris 17, Paweł Kikowski 15, Trevor Releford 12, Hubert Mazur 8, Marcin Flieger 7, Maciej Majcherek 3, Karol Pytyś 2, Witalij Kowalenko 2, Dino Gregory 2.