Historyczne zwycięstwo siatkarek KSZO Ostrowiec!

Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wygrały 3:1 we własnej hali z Legionovią Legionowo. Ostrowianki odniosły pierwsze zwycięstwo w Orlen Lidze i opuściły ostatnie miejsce w tabeli. Po sześciu seriach gier ligowej stawce przewodzi ekipa Chemika Police.

Pierwsza odsłona spotkania w Ostrowcu Świętokrzyskim przebiegała pod dyktando gospodyń i była najlepszym z dotychczas rozegranych w Orlen Lidze przez siatkarki KSZO. Partia stała na dobrym poziomie, obie ekipy popełniały niewiele błędów własnych. Ostrowianki postawiły rywalkom trudne warunki, grając skutecznie w ataku i przeważając na przestrzeni całego seta (8:5, 16:12). Atak Sophie Godfrey dał siatkarkom KSZO piłkę setową, wykorzystaną przez gospodynie za drugim podejściem.

W drugiej partii ostrowianki zaprezentowały równie dobrą siatkówkę, z tą jednak różnicą, że dużo słabiej wypadły rywalki z Legionowa. Set był jednostronnym widowiskiem, a gospodynie praktycznie od początku uzyskały znaczną przewagę. Po serii skutecznych zagrywek Katarzyny Brojek KSZO prowadziło już 9:2. Na drugiej przerwie przyjezdne zmniejszyły dystans (16:10), ale końcówka była imponująca w wykonaniu podopiecznych Dariusza Parkitnego. Ostrowianki uzyskały zaliczkę dziesięciu punktów (22:12 - po autowej zagrywce Moniki Bociek), a seta zakończył as serwisowy Małgorzaty Ścibisz.

Na początku trzeciego seta Legionovia po raz pierwszy w tym spotkaniu uzyskała kilkupunktowe prowadzenie (2:5, 5:8). Przyjezdne powiększały zaliczkę w dalszej części seta i wygrały tę partię bardzo wysoko. Gdy wydawało się, że faworyzowana ekipa z Legionowa wróci do gry i doprowadzi do tie-breaka, w czwartej odsłonie gospodynie wróciły do dyspozycji z początku meczu. Przeważały na przestrzeni całego seta (5:2, 8:6, 12:7, 16:11). Katarzyna Brojek atakiem z prawej strony dała ekipie KSZO  piłkę meczową. Pierwsze, historyczne zwycięstwo w Orlen Lidze przypieczętował as serwisowy Kamili Ganszczyk.

Drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego po tym zwycięstwie opuściła ostatnie miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając KS Pałac Bydgoszcz. Najlepszą zawodniczką (MVP) spotkania wybrana została Marta Wójcik.

KSZO Ostrowiec - SK bank Legionovia Legionowo 3:1 (25:20, 25:14, 18:25, 25:19)

KSZO Ostrowiec: Barbara Bawoł, Katarzyna Brojek, Kamila Ganszczyk, Sophie Godfrey, Joanna Kuligowska, Marta Wójcik - Małgorzata Ścibisz (libero) - Klaudia Grzelak, Alicja Stefańska, Ralica Wasiliewa.
SK bank Legionovia Legionowo: Klaudia Alagierska, Marta Bechis, Daria Paszek, Magdalena Piątek, Jaimie Thibeault, Aleksandra Wójcik - Katarzyna Wysocka (libero) - Monika Bociek, Iga Chojnacka, Natalia Gajewska, Katarzyna Połeć, Jolanta Studzienna.

***

Za nami już sześć kolejek obecnego sezonu Orlen Ligi. Na czele tabeli znajdują się siatkarki Chemika Police. Mistrzynie Polski to jedyny zespół, który nie poznał jeszcze goryczy porażki. Policzanki straciły już jednak punkt. W najciekawszym z dotychczasowych spotkań wygrały na wyjeździe po tie-breaku z Atomem Treflem Sopot (20 października). Dla drugich w tabeli siatkarek z Sopotu była to jedyna dotychczas porażka.

Chemik 5 listopada ograł 3:0 (25:17, 25:17, 25:23) wicemistrzynie z poprzedniego sezonu. Siatkarki Impelu Wrocław mają na koncie również porażkę 2:3 z Atomem (24 października) oraz stratę punktu w konfrontacji z BKS Aluprofem Bielsko-Biała (8 listopada). W starciu z bielszczankami o wyniku meczu zadecydował dopiero emocjonujący tie-break, zakończony wynikiem 23:21. Efektem zgubionych punktów jest dopiero piąte miejsce Impelu w tabeli (12 punktów, pięć punktów straty do Chemika). Formę naszych eksportowych drużyn już w tym tygodniu zweryfikują rywalki w Lidze Mistrzyń.