Kryzys Holendrów trwa. Vela i Chicharito bohaterami Meksyku

Reprezentacja Holandii przegrała w Amsterdamie 2:3 z Meksykiem. Ekipa Guusa Hiddinka ciągle jest pogrążona w głębokim kryzysie. Zwycięstwo zespołowi z Ameryki Południowej zapewnili Carlos Vela, który dwukrotnie pokonał Tima Krula a także napastnik Realu Madryt Javier Hernandez. Bramki dla Oranje zdobyli Wesley Sneijder i Daley Blind.

Do przerwy to goście prowadzili po golu zdobytym już w 8. minucie przez Carlosa Velę. 25-letni napastnik Realu Sociedad wykorzystał złe ustawienie holenderskiej defensywy i oddał strzał przy, którym Tim Krul nie miał najmniejszych szans. W pierwszej części gry Holendrzy wykreowali mnóstwo dogodnych sytuacji do strzelenia wyrównującego gola, ale byli nieskuteczni pod bramką bramkarza Malagi Guillermo Ochoa. Znakomitych szans nie wykorzystali m.in. dawaj ofensywni gracze występujący na co dzień na niemieckich boiskach Arjen Robben i Klaas-Jan Huntelaar.

W 50. minucie gospodarze doprowadzili do remisu za sprawą pięknego uderzenia Wesleya Sneijdera. Doświadczony pomocnik pokonał meksykańskiego bramkarza strzałem z około 30 metrów uderzając piłkę z powietrza. Radość Holendrów nie trwała jednak zbyt długo. Dwanaście minut później ponownie Carlos Vela dał Meksykanom prowadzenie. Były zawodnik londyńskiego Arsenalu oszukał po raz kolejny obrońców trzeciej drużyny świata i mocnym uderzeniem pokonał bezradnie interweniującego Tima Krula.

W 69. minucie sytuacja ekipy Guusa Hiddinka jeszcze bardziej się skomplikowała. Javier Hernandez będąc niepilnowanym otrzymał dokładne podanie i bez wahania ruszył w kierunku bramki miejscowych. Snajper Realu Madryt minął bramkarza Holendrów i bez żadnych kłopotów skierował futbolówkę do siatki. Pięć minut później zawodnik Manchesteru United Daley Blind zdecydował się na oddanie desperackiego strzał z dystansu, a piłka odbiła się rykoszetem od Diego Reyesa i zupełnie zmylając Guillermo Ochoę wpadła do bramki. Ostatecznie był to tylko gol kontaktowy. Meksyk wziął udany rewanż na Holendrach za porażkę w 1/8 finału mistrzostw świata.

Holandia - Meksyk 2:3 (0:1)

Bramki: Wesley Sneijder (49'), Daley Blind (74') - Carlos Vela (8', 62'), Javier Hernández (69')

Holandia: Tim Krul - Ricardo van Rhijn, Ron Vlaar (24', Stefan de Vrij), Joël Veltman, Jetro Willems - Ibrahim Afellay (67', Georginio Wijnaldum), Daley Blind, Wesley Sneijder (81', Leroy Fer) - Arjen Robben, Klaas-Jan Huntelaar, Memphis Depay (60', Quincy Promes)

Meksyk: Guillermo Ochoa - Paul Aguilar, Miguel Ángel Herrera (61', Jesús Manuel Corona), Diego Reyes, Oswaldo Alanís, Adrián Aldrete - Héctor Herrera (82', Jonathan dos Santos), José Juan Vázquez (89' Hugo Rodriguez), Andrés Guardado (88', Miguel Ángel Ponce) - Javier Hernández (76', Raúl Jiménez), Carlos Vela (76', Giovani dos Santos)

Żółte kartki: De Vrij - Alanís, Ochoa, Aguilar.

Sędzia: Szymon Marciniak (Polska)