Dominacja Azjatów. PŚ w short tracku na Polsatsport.pl!

graf. Hubert Chmielewski

Łyżwiarze z Azji wygrali wszystkie konkurencje w pierwszym dniu rozgrywanych w Montrealu zawodów Pucharu Świata w short tracku. Z reprezentantów Polski najwyższej - na 17. miejscu uplasowała się na 500 metrów Patrycja Maliszewska. Transmisje z zawodów w Kanadzie pokażemy w niedzielę na Polsatsport.pl!

Zwyciężyła Chinka Fan Kexin. Marta Wójcik zajęła 21. miejsce, a Magdalena Warakomska - 25. W rywalizacji na 1500 metrów triumfowała Koreanka Choi Minjeong. Natalia Maliszewska była 25., a Oliwia Gawlica - 28.

Wśród mężczyzn zwycięstwa odnieśli Chińczyk Wu Dajing na 500 metrów oraz Koreańczyk Park Se-yeong na dystansie trzykrotnie dłuższym. W tej pierwszej konkurencji Rafał Grycner zajął 39. miejsce.

Plan transmisji zawodów Pucharu Świata w short tracku w Montrealu:

Niedziela (16 listopada):

Godz. 19:10 -  Ćwierćfinały kobiet i mężczyzn na dystansie 500 metrów (w eliminacjach startują: Oliwia Gawlica, Natalia Maliszewska i Marta Wójcik)

Godz. 19:32 -  Ćwierćfinały kobiet i mężczyzn na dystansie 1000 metrów (w eliminacjach startują: Ptrycja Maliszewska, Magdalena Warakomska i Rafał Grycner)

Godz. 20:16 – Półfinały kobiet i mężczyzn na dystansie 500 metrów

Godz. 20:31 - Półfinały kobiet i mężczyzn na dystansie 1000 metrów

Godz. 21:04 – Finały B i Finały A kobiet i mężczyzn na dystansie 500 metrów

Godz. 21:28 - Finały B i Finały A kobiet i mężczyzn na dystansie 1000 metrów

Godz. 22:11 – Finały A i Finały B biegów sztafetowych kobiet i meżczyzn