TBL: Rosa Radom zatrzymała niepokonany Śląsk!

Łukasz Majewski (P), Kim Adams (C) z ROSY Radom, Robert Tomaszek (L) z WKS Śląsk Wrocław

Radomianie wygrali z niepokonanym do tej pory Śląskiem Wrocław aż 84:65 w pierwszym spotkaniu 8. kolejki Tauron Basket Ligi. W niedzielę w Polsacie Sport News i Polsacie Sport HD od godz. 19.45 będzie można zobaczyć mecz Polskiego Cukru Toruń z AZS Koszalin.

Obie drużyny od początku spotkania były bardzo ofensywnie nastawione. Po pierwszych wyrównanych minutach przewagę zaczęli zdobywać gospodarze. Było to możliwe dzięki trafieniom z dystansu Michała Sokołowskiego i Łukasza Majewskiego. Po trójce tego drugiego Rosa wygrywała nawet 23:14. Śląskowi udało się zmniejszyć tę różnicę, głównie dzięki trafieniom Lawrence’a Kinnarda i Jakuba Dłoniaka. W drugiej części meczu radomianie ciągle byli na prowadzeniu, ale ekipa z Wrocławia starała się być blisko rywali. W samej końcówce pierwszej połowy po rzutach wolnych Dłoniaka i akcji Roberta Tomaszka Śląsk zniwelował straty do jednego punktu. Ostatecznie Rosa wygrywała przed dużą przerwą 41:38.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego wygrywał już ośmioma punktami po akcji Danny’ego Gibsona, ale później Śląskowi udało się zbliżyć nawet na jeden punkt dzięki rzutowi wolnemu Kinnarda. Trzy kolejne asysty Kamila Łączyńskiego i trzy rzuty Damiana Jeszke pozwoliły jednak gospodarzom ponownie prowadzić dziewięcioma punktami. Od tego momentu mecz był już całkowicie pod kontrolą Rosy. W ostatniej kwarcie radomianie zaliczyli kolejną serię – tym razem 10:0 - i po trafieniu Jakuba Zalewskiego wygrywali nawet 84:60. To pierwsza porażka Śląska w tym sezonie Tauron Basket Ligi.

Tego zwycięstwa nie byłoby bez bardzo dobrej gry Łukasza Majewskiego, który rzucił 17 punktów. Uros Mirković dołożył do tego 15 punktów i sześć zbiórek. W ekipie Śląska wyróżniał się Aleksandar Mladenović z 10 punktami.

Rosa Radom – Śląsk Wrocław 84:65

Rosa Radom: Łukasz Majewski 17, Uros Mirkovic 15, Michał Sokołowski 12, Kamil Łączyński 9, John Turek 8, Damian Jeszke 8, Danny Gibson 7, Kim Adams 4, Robert Witka 2, Jakub Zalewski 2, Daniel Szymkiewicz 0.

Śląsk Wrocław: Aleksandar Mladenovic 10, Jakub Dłoniak 9, Mantas Cesnauskis 9, Roderick Trice 7, Denis Ikovlev 7, Robert Skibniewski 6, Robert Tomaszek 6, Michał Gabiński 6, Lawrence Kinnard 5, Murphy Burnatowski 0.