Hajto i Kłos gośćmi Dogrywki Cafe Futbol! Kliknij i oglądaj

Piłka nożna
Hajto i Kłos gośćmi Dogrywki Cafe Futbol! Kliknij i oglądaj
fot. PAP

Tomasz Hajto i Tomasz Kłos byli gośćmi Mateusza Borka w niedzielnej Dogrywce Cafe Futbol. Dwaj byli reprezentanci Polski zasiedli w studiu CF razem z ekspertami Polsatu Sport: Romanem Kołtoniem i Wojciechem Kowalczykiem. Zapraszamy na Dogrywkę Cafe Futbol tylko na Polsatsport.pl!

Tomasz Hajto i Tomasz Kłos w reprezentacji Polski rozegrali łącznie 131 meczów! Razem awansowali na mistrzostwa świata w 2002 roku będąc czołowymi postaciami kadry Jerzego Engela. Hajto grę w kadrze zakończył w 2005 roku mając na koncie 62 występy, Kłos – rok później z rozegranymi 69 meczami w biało-czerwonej koszulce. W niedzielę obaj byli gośćmi Mateusza Borka w Dogrywce Cafe Futbol!

 

Piłkarskie losy Hajty i Kłosa przeplatały się kilkukrotnie. Popularny Gianni po czterech sezonach występów w Górniku Zabrze zdecydował się na wyjazd do Niemiec. W Bundeslidze przez osiem lat reprezentował barwy MSV Duisburg, Schalke 04 i 1 FC. Nürnberg. Razem z zespołem z Gelsenkirchen dwukrotnie zdobywał Puchar Niemiec, był także wicemistrzem kraju (a przez kilka minut nawet mistrzem). W trakcie swojej kariery występował także w Southampton i Derby County w angielskiej Championship. Po powrocie do Polski grał w Górniku Zabrze i ŁKS. Łącznie w polskiej lidze zanotował aż 213 występów!

 

W ŁKS swoją poważną karierę zaczynał i kończył (razem z Hajtą zresztą) Tomasz Kłos. Wychowanek Boruty Zgierz właśnie w Łodzi debiutował w Ekstraklasie. Stamtąd też wyjechał do Francji, gdzie przez dwa lata bronił barw AJ Auxerre. Następnie przeniósł się do Niemiec, gdzie trzy sezony grał w 1.FC Kaiserslautern, a przez chwilę – w FC Koeln. Do Polski Kłos wrócił w 2003 roku, aby występować w Wiśle Kraków, a następnie w ŁKS. W Ekstraklasie rozegrał równe dwieście meczów.

 

Zapraszamy na Dogrywkę Cafe Futbol tylko na Polsatsport.pl!

Sebastian Staszewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie