Remis w dokończonym meczu i awans PSV

Piłkarze Estoril Praia, z Pawłem Kieszkiem w bramce, zremisowali u siebie z PSV Eindhoven 3:3 (3:2) w dokończonym w piątek meczu grupy E Ligi Europejskiej. Dzień wcześniej nad stadionem przeszła ulewa. Holenderski zespół zapewnił sobie awans do 1/16 finału.

Spotkanie rozpoczęło się w czwartkowy wieczór. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 3:2, ale ze względu na zły stan murawy spowodowany obfitymi opadami deszczu szwedzki sędzia Martin Stroembergsson po konsultacji z delegatem UEFA nie wznowił gry po przerwie.

Spotkanie (czyli drugą połowę) dokończono w piątek. Bramkę na wagę awansu PSV zdobył w 82. minucie Georginio Wijnaldum.

Po pięciu kolejkach wszystko w tej grupie jest rozstrzygnięte. Awans wywalczyły Dynamo Moskwa (15 pkt, komplet) i PSV (8). GD Estoril Praia zajmuje obecnie trzecie miejsce (4), a czwarte Panathinaikos Ateny (1).

Ostatnia seria meczów grupowych zostanie rozegrana 11 grudnia. Finał obecnej edycji LE odbędzie się 27 maja 2015 na Stadionie Narodowym w Warszawie.