Lewandowski bez gola. Boenisch lepszy w "polskim meczu"

Robert Lewandowski nie zdobył bramki w meczu z Herthą. Bayern wygrał ten mecz 1:0. Z kolei Sebastian Boenisch rozegrał 90 minut w "polskim meczu" z FC Koeln. Jego Bayer pokonal drużynę Olkowskiego, Peszki i Matuszczyka aż 5:1

Robert Lewandowski wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Herthą. I miał naprawdę mocną pomoc. Za jego plecami znaleźli się Thomas Mueller, Mario Goetze, Arjen Robben, Franck Ribery i Xabi Alonso. Wielkie wrażenie - przynajmniej na papierze. I już na początku miał wyśmienitą okazję. W drugiej minucie po podaniu Muellera uderzył tuż nad bramką>

W kolejnych minutach Polak był bardziej altruistyczny. W wielu sytuacjach, w których powinien był strzelać, on jednak podawał. To jednak nie przynosiło efektów. W końcu jednak Bayern wyszedł na prowadzenie. Goetze do Muellera, ten do Robbena i gol! 1:0 dla gości. Lewandowski kolejną sytuację miał w końcówce meczu, kiedy po podaniu Robbena, wyszedł sam na sam z bramkarzem i... spudłował! W doliczonym czasie gry spróbował jeszcze lobować, ale i to się nie udało. Kraft był tego dnia sprytniejszy.

Bayern tym samym wyrównał osiągnięcie Stuttgartu z sezonu 2003/2004, a mianowicie stracił tylko trzy gole w trzynastu meczach Bundesligi!

W meczu Polaków, Sebastian Boenisch okazał się lepszy od Pawła Olkowskiego i Sławomira Peszki. Mecz od pierwszej minuty zaczęli dwaj pierwsi. Bezpośredni pojedynek padł łupem tego pierwszego, który pokazał to, do czego przyzwyczaił. Mianowicie - grał lepiej do przodu, gorzej do tyłu. Olkowski nie potrafił wykorzystać miejsca, które pozostawiał Boenisch. Bayer wygrał aż 5:1. Gole strzelali Karim Bellarabi (dwie), Josip Drmic (dwie) i Hakan Calhanoglu. Dla gości honorową bramkę zdobył Matthias Lehmann.

Mimo że Borussia Dortmund gra dopiero w niedzielę (z Eintrachtem Frankfurt), to w sobotę - po zwycięstwie Werderu Brema - spadła na ostatnie miejsce w tabeli!