Nowakowska-Ziemniak wygrała w Beitestolen

Weronika Nowakowska-Ziemniak (AZS AWF Katowice) wygrała sprint biathlonowego Pucharu IBU w norweskim Beitestolen w swoim pierwszym starcie w tym sezonie zimowym. W rywalizacji mężczyzn triumfował Łotysz Andrejs Rastorgujevs.

Nowakowska-Ziemniak popełniła jeden błąd na strzelnicy i ostatecznie wyprzedziła o 10,1 s Norweżkę Bente Landheim. Trzecia była Japonka Fuyuko Suzuki.

W zawodach wystartowała także Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice), która spisała się znacznie poniżej oczekiwań. Jedna z reprezentantek Polski w Pucharze Świata zajęła dopiero 44. miejsce, ze stratą 1.48,8 do triumfatorki.

Anna Mąka i Kinga Mitoraj (BKS WP Kościelisko) uplasowały się odpowiednio na 17. i 18. pozycji. Najlepszym z Polaków w rywalizacji mężczyzn był Mateusz Janik (AZS AWF Wrocław), który zajął 46. miejsce.

Zawody Pucharu IBU to dla niektórych uczestników Pucharu Świata sprawdzian przed inauguracją sezonu. Według informacji z oficjalnego konta Krystyny Guzik na Facebooku, w pierwszych zawodach PŚ - sztafecie mieszanej, w niedzielę - oprócz niej wystąpią Magdalena Gwizdoń (obie AZS AWF Katowice), Łukasz Szczurek oraz Krzysztof Pływaczyk (obaj BKS WP Kościelisko). Bieg indywidualny kobiet na 15 km zaplanowano na czwartek.