Odległe lokaty Polaków w PŚ w saneczkarstwie

Natalie Geisenberger.

Ewa Kuls zajęła 22. miejsce w inauguracyjnych zawodach saneczkarskiego Pucharu Świata w sezonie 2014/15 na torze w austriackim Igls. Na odległych pozycjach sklasyfikowane zostały także dwie polskie pary startujące w rywalizacji męskich dwójek.

Artur Gędzius i Jakub Kowalewski uplasowali się na 21. miejscu, wyprzedzając o jedną lokatę Patryka Porębę i Karola Mikruta. Triumfowali Niemcy Toni Eggert i Sascha Benecken. Niespodzianką była dopiero czwarta pozycja mistrzów olimpijskich z Soczi - Niemców Tobiasa Wendla i Tobiasa Arlta. W jedenastu poprzednich startach w zawodach PŚ i igrzyskach za każdym razem zajmowali miejsce na podium.

Na torze w Igls, ze względu na stosunkowo wysoką temperaturę, panowały trudne warunki. Dało się to wyraźnie we znaki biało-czerwonym duetom. Oba zaliczyły przewrotki w drugim przejeździe.

W jedynkach kobiet zwyciężyła złota medalistka z Soczi Niemka Natalie Geisenberger. Druga z Polek - Natalia Wojtuściszyn - odpadła w kwalifikacjach.

Na niedzielę zaplanowano indywidualne zmagania mężczyzn oraz, po raz pierwszy w PŚ, zawody sprinterskie.