Najlepsza obrona Premier League złamana. City bezlitosne dla Świętych

Frank Lampard i Sergio Aguero celebrują bramkę

Do spotkania z Manchesterem City Southampton stracił w lidze angielskiej tylko sześć bramek. Ofensywa mistrza Anglii znalazła jednak sposób na zespół Świętych i dzięki trzem trafieniom w drugiej połowie pokazała im miejsce w szeregu. Dzięki zwycięstwu City awansowało na 2. miejsce w tabeli.

W pierwszej połowie oba zespoły pilnowały swojej bramki jak oka w głowie i na przerwę schodziły przy bezbramowym remisie. Worek z bramkami otworzył się dopiero w drugiej części gry - na nieszczeście dla Świętych piłka wpadała tylko do ich siatki.

Najpierw w 51. minucie wynik otworzył Yaya Toure, który zaskoczył Forstera płaskim uderzeniem z 20 metrów. Nadzieje gospodarzy odżyły jeszcze 15 minut przed końcem spotkania, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Mangala. Niestety nie pomogło to graczom Southampton, którzy w końcówce zupełnie opadli z sił.

Drugi cios zadała w 81. minucie Lampard, który precyzyjnym strzałem z pola karnego nie dał żadnych szans bramkarzowi. Wynik spotkania na 0:3 ustalił chwilę przed końcem regulaminowego czasu gry Clichy, który szybko ruszył do kontrataku i obsłużony doskonałym podaniem od Aguero po raz trzeci uciszył kibiców zgromadzonych na St Mary's Stadium.

Dzięki zwycięstwu Manchester City przeskoczył w tabeli drugi do tej pory Southampton. Do prowadzącej Chelsea mistrzowie Anglii tracą obecnie 6 punktów.

Southampton FC - Manchester City FC 0:3

Bramki: Yaya Touré 51, Frank Lampard 80, Gaël Clichy 88

Southampton: 23. Fraser Forster - 2. Nathaniel Clyne, 6. José Fonte, 17. Toby Alderweireld, 21. Ryan Bertrand - 8. Steven Davis (82, 24. Emmanuel Mayuka), 4. Morgan Schneiderlin (46, 3. Maya Yoshida), 11. Dušan Tadić, 12. Victor Wanyama, 10. Sadio Mané (68, 7. Shane Long) - 19. Graziano Pellè.

Man City: 1. Joe Hart - 5. Pablo Zabaleta, 4. Vincent Kompany, 20. Eliaquim Mangala, 22. Gaël Clichy - 8. Samir Nasri (65, 18. Frank Lampard), 42. Yaya Touré, 15. Jesús Navas (76, 26. Martín Demichelis), 25. Fernandinho - 16. Sergio Agüero, 35. Stevan Jovetić (55, 7. James Milner).

Żółte kartki: Wanyama - Kompany, Mangala, Agüero. Czerwona kartka: Eliaquim Mangala (74. minuta, Man City).

Sędziował: Mike Jones.