Kurowski zwyciężył w Siguldzie

Broniący tytułu 28-letni Maciej Kurowski zwyciężył w mistrzostwach Polski w saneczkarstwie, które odbyły się w piątkowy wieczór już niejako tradycyjnie na torze w Siguldzie (Łotwa). Zawodnik AZS AWF Katowice uzyskał łączny czas dwóch ślizgów 1.25,260.

Kurowski wyprzedził Wojciecha Chmielewskiego (przed dwoma laty zdobył brązowy medal), a trzecie miejsce zajął Karol Mikrut, który do tej pory stawał na podium MP w rywalizacji dwójek, z Patrykiem Porębą. Startowało 16 zawodników.

"W sobotę rywalizować będą kobiety i dwójki oraz wyłonione zostaną najlepsze drużyny" - poinformował trener reprezentacji Marek Skowroński.

Biało-czerwoni zrezygnowali z wyjazdu na zawody Pucharu Świata do Lake Placid (5-6 grudnia) i Calgary (12-13 grudnia). W Europie kolejna impreza zaplanowana jest w dniach 3-4 stycznia w niemieckim Koenigssee.