Eckhoff wygrała sprint. Gwizdoń najlepsza z Polek

Zimowe
Eckhoff wygrała sprint. Gwizdoń najlepsza z Polek
fot. PAP

Norweżka Tiril Eckhoff wygrała sprint na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund. Wyprzedziła Czeszkę Veronikę Vitkovą oraz broniącą Kryształowej Kuli Finkę Kaisę Makarainen. Najlepsza z Polek Magdalena Gwizdoń zajęła 16. miejsce.

Eckhoff, która wygrała zawody PŚ po raz pierwszy w karierze, pomyliła się raz na strzelnicy, ale i tak okazała się szybsza od bezbłędnej Vitkovej. Trzecia Makarainen spudłowała dwukrotnie, ale dzięki świetnemu biegowi wyprzedziła nawet Darię Domraczewą (z piątym czasem), która chybiła tylko raz. Białorusinka, trzykrotna mistrzyni olimpijska, wygrała w czwartek bieg indywidualny na 20 km.

 

O ile przed południem w rywalizacji mężczyzn Francuz Martin Fourcade zdeklasował konkurencję, to walka kobiet była znacznie bardziej wyrównana. Norweżka wyprzedziła Czeszkę o zaledwie 4,6 s, a czas Makarainen był słabszy o kolejne trzy sekundy.

 

Finka odebrała Domraczewej prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Po dwóch zawodach ma 102 punkty, podczas gdy Białorusinka o dwa mniej.

 

Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice) oraz Anna Mąka (BKS WP Kościelisko) nie zakwalifikowały się do niedzielnego biegu na dochodzenie, w którym wystartuje 60 najlepszych biathlonistek. Zajęły odpowiednio 75. i 95. pozycję. Sklasyfikowano 96 zawodniczek.

 

W niedzielę pobiegną natomiast Gwizdoń (BLKS Żywiec), 28. w sobotę Weronika Nowakowska-Ziemniak oraz 32. Krystyna Guzik (obie AZS AWF Katowice).

 

Gwizdoń po pierwszej wizycie na strzelnicy trzymała się w czołówce i mogła mieć nadzieję na miejsce w "10". Przy strzelaniu z pozycji stojącej popełniła jednak dwa błędy, a karne rundy kosztowały ją kilkadziesiąt sekund.

 

Bieg na dochodzenie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 13.30, natomiast o 11. rywalizować będą mężczyźni, bez udziału Polaków. Ta konkurencja zakończy pierwszą rundę Pucharu Świata.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze