Mistrzowski spokój. City wykorzystuje potknięcia rywali

Niezbyt przekonująco, ale dość spokojnie kolejnego rywala z kwitkiem odprawił mistrz Anglii. City zadało cios i oczekiwało na odpowiedź Evertonu, ta jednak nie nadeszła.

W najbardziej obiecującym spotkaniu 15. kolejki Premier League Manchester City podejmował na własnym stadionie Everton. Goście rozpoczęli spotkanie dość odważnie - duetem napastników: Eto'o, Lukaku. Już chwilę po rozpoczęciu gry zobaczyliśmy przykry obrazek - prawdopodobnie poważnej kontuzji nabawił się Sergio Aguero i konieczna była zmiana.

To jednak nie wybiło gospodarzy z rytmu, ci pewnie prowadzili grę dyktując warunki. Grą dyrygował kapitan, Yaya Toure. W 24. minucie Iworyjczyk zagrał prostopadle do Jamesa Milnera, zaś Anglik został w nieodpowiedzialny sposób powalony w polu karnym przez kolegę z zespołu narodowego, Phila Jagielkę. To, czy jedenastka się należała, pozostanie kwestią sporną. Do piłki pod nieobecność Aguero podszedł Toure i nie pomylił się, chociaż poprawnie jego intencje wyczuł Tim Howard. 1:0!

The Toffees długo nie mogli się otrząsnąć i to mistrzowie Anglii byli bliżej kolejnego trafienia. Rozochocony James Milner do spółki z Jesusem Navasem napędzali ataki The Citizens, jednak ani Jose Angel Pozo, ani Samir Nasri nie mogli pokonać Howarda. Warto zaznaczyć, że Amerykanin w bramce był niemal bezbłędny.

Do odrabiania strat ruszył więc Everton. Niesiony przez dynamicznego Rossa Barkleya, który w drugiej połowie zastąpił Mohameda Besicia oraz szukającego gry Samuela Eto'o był co raz bliższy wyrównania. Kilka razy próbował Eto'o, zaś najlepszą sytuację Romelu Lukaku świetnie wybronił Joe Hart. City inteligentnie skracało grę i nie pozwoliło rywalom na zbyt wiele z przodu.

Gospodarze tym zwycięstwem wykorzystują potknięcie Chelsea, tym samym zbliżając się na zaledwie trzy oczka.

Manchester City - Everton FC 1:0 (1:0)