Okienko Cernycha i Basta! Piękne bramki w meczu beniaminków

Adrian Basta składa się do strzału, który dał GKS-owi remis w starciu z Łęczną

Remisem 1:1 z Górnikiem Łęczna piłkarze PGE GKS Bełchatów zakończyli tegoroczne występy na własnym stadionie. Wynik spotkania został ustalony w pierwszej połowie, a obie bramki padły po efektownych strzałach zza pola karnego.

Pierwsi do siatki trafili goście, którzy w 17. minucie objęli prowadzenie po uderzeniu Fedora Cernycha. Litewski napastnik Górnika po przyjęciu piłki precyzyjnym uderzeniem posłał ją w okienko bramki strzeżonej przez Arkadiusza Malarza.

Dziesięć minut później gospodarze wyrównali. Po rzucie rożnym, wykonanym przez Kamila Poźniaka, piłka wypiąstkowana przez Sergiusza Prusaka spadła pod nogi Adriana Basty. Obrońca PGE GKS zdecydował się na natychmiastowe uderzenie, po którym futbolówka zatrzymała się w bramce opuszczonej przez Prusaka.

W drugiej połowie inicjatywa należała do bełchatowian, którzy z determinacją dążyli do zmiany wyniku, jednak byli nieskuteczni. Przyjezdni starali się przede wszystkim zabezpieczyć własną bramkę. Szansy na drugiego gola szukali w kontratakach, ale nie stwarzali praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką rywali.

PGE GKS Bełchatów - Górnik Łęczna 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Fiodor Cernych (17), 1:1 Adrian Basta (27).

PGE GKS Bełchatów: Arkadiusz Malarz - Adrian Basta, Paweł Baranowski, Błażej Telichowski, Adam Mójta - Paweł Komołow (63. Andreja Prokic), Damian Szymański, Grzegorz Baran, Kamil Poźniak (81. Kamil Wacławczyk), Michał Mak - Bartosz Ślusarski.

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak - Łukasz Mierzejewski, Lukas Bielak, Tomislav Bozic, Patrik Mraz - Grzegorz Bonin, Veljko Nikitovic, Tomasz Nowak, Filip Burkhardt, Miroslav Bożok (73. Sebastian Szałachowski) - Fiodor Cernych (52. Paweł Buzała).

Żółta kartka - PGE GKS Bełchatów: Błażej Telichowski, Adam Mójta, Paweł Baranowski. Górnik Łęczna: Lukas Bielak, Filip Burkhardt, Tomislav Bozic. Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 2 000.