Brązowy medal Korzeniowskiego!

Paweł Korzeniowski zdobył brązowy medal w wyścigu na 200 m stylem motylkowym pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie w Dausze. Zwyciężył reprezentant RPA Chad Le Clos - 1.48,61 min. Polak był wolniejszy od niego o 1,6 s.

Na drugim stopniu podium stanął Japończyk Daiya Seto - 1.48,92

To drugi medal mistrzostw świata na krótkim basenie w karierze 29-letniego Korzeniowskiego. Również brązowy zdobył w 2008 roku w Manchesterze. Dwa lata temu w Stambule nie startował z powodu kontuzji.

Podopieczny trenera Roberta Białeckiego popłynął w niedzielę o zaledwie 0,08 s wolniej od należącego do niego rekordu Polski.

Kilkadziesiąt minut wcześniej złoty medal w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym wywalczył Radosław Kawęcki.

Siedmioosobowa reprezentacja Polski wróci z Kataru z trzema krążkami. Srebrny w czwartek zdobył Kawęcki na 100 m stylem grzbietowym. Powody do zadowolenia może też mieć Marcin Cieślak. Trenujący na Florydzie zawodnik ustanawiał rekordy kraju na 100 i 200 m stylem zmiennym.