Messi odpowiada Ronaldo! Hat-trick za hat-trickiem

Korespondencyjna walka trwa. Po sobotnim hat-tricku Cristiano Ronaldo, Lionel Messi nie mógł być gorszy. Argentyńczyk strzelił trzy gole i zapewnił zwycięstwo Barcelonie w derbowym starciu z Espanyolem.

Jeszcze w sobotę Ronaldo pobił rekord ligi hiszpańskiej, jeśli chodzi o strzelone hat-tricki. To był jego 23. raz. Tym samym wyprzedził Alfredo di Stefano i Telmo Zarrę. Na odpowiedź Lionela Messiego nie trzeba było długo czekać.

W niedzielę na Camp Nou odbyły się derby Barcelony. I zaczęły się bardzo niespodziewanie, bo po stracie piłki Gerarda Pique do siatki trafił Sergio Garcia. To był jego pierwszy gol przeciwko wicemistrzom Hiszpanii w historii występów.

Później jednak istniała jedna drużyna. A właściwie to jeden piłkarz. Jeszcze przed przerwą Messi pięknym strzałem zza pola karnego wyrównał na 1:1. Pięć minut po wznowieniu gry zdobył drugą bramkę. Prawą nogą! Ostatnio Argentyńczyk lubi trafiać tą gorszą nogą. Asystował Luis Suarez.

Później gola po rzucie rożnym strzelił Gerard Pique, swoją cegiełkę dołożył Pedro, a wynik ustalił Messi. To był 21. hat-trick w historii występów w Primera Division. Wyścig Portugalczyka i Argentyńczyka ciągle trwa.