Polacy za granicą: Milik nie zawodzi, skuteczni Glik i Szukała

Kolejny tydzień i kolejny znakomity występ Arkadiusza Milika. Polski napastnik dwa razy trafił do siatki, a do tego zaliczył asystę. Cieszą także gole stoperów - Kamila Glika i Łukasza Szukały.

Jeśli mowa o bramkarzach to znaczy, że zaczynamy od Wysp Brytyjskich. I tam nastroje raczej nie za dobre. Łukasz Fabiański rozegrał tylko 69. minut w meczu z Aston Villą (1:2). Dlaczego tyle? A to dlatego, że po starciu z Diafrą Sakho obejrzał czerwoną kartkę. Zawstydzającą porażkę ze Stoke City (2:3) z ławki rezerwowych oglądał Wojciech Szczęsny. W dobrym nastroju może być - praktycznie jak zawsze - Artur Boruc. Choć nie zachował czystego konta, to jego Bournemouth wygrało z Wolves Tomasza Kuszczaka (cały mecz na ławce) 2:1. Cieszyć może coraz pewniejsza pozycja Bartosza Białkowskiego. Ipswich wygrywa i jest wysoko na zapleczu Premier League.

Wśród obrońców cieszą... gole podstawowych stoperów reprezentacji. Kamil Glik i Łukasz Szukała znajdowali w weekend drogę do bramek rywali. I obie te bramki smakowały wyjątkowo. Ten pierwszy trafił w spotkaniu z byłym klubem, czyli Palermo. Ten drugi został bohaterem Steauy, gdyż wyprowadził drużynę na prowadzenie w doliczonym czasie gry. To był jedyny gol tego meczu. W końcu na twarzy Łukasza Piszczka może pojawić się uśmiech, gdyż Borussia Dortmund pokonała Hoffenheim 1:0 i odbiła się od dna tabeli.

Kolejny świetny mecz rozegrał Grzegorz Krychowiak. Sevilla pokonała Rayo Vallecano 1:0 i jest czwarta w tabeli ligi hiszpańskiej. Asystę zanotował za to Paweł Olkowski. To nie pozwoiło jednak FC Koeln na odniesienie korzystnego wyniku w meczu z Augsburgiem (1:2). W końcu w pierwszym składzie mecz rozpoczął Rafał Wolski. Wytrzymał do 56. minuty. Bari przegrało z Carpi 0:1. Nieco ponad 12 minut od trenera otrzymał w spotkaniu z Napoli (2:2) Piotr Zieliński.

Jak zwykle należy wyróżnić Arkadiusza Milika, który po raz kolejny przyćmił resztę reprezentantów. Choć pojawił się w 17. minucie, to i tak dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Do tego zanotował asystę. Inną niż zwykle rolę spełniał Robert Lewandowski, który dużo czasu spędził na lewym skrzydle. Mimo nietypowej pozycji miał kilka sytuacji, lecz szczęście nie było po jego stronie. Kolejną bramkę w lidze rumuńskiej zdobył Kamil Bliński. Podobnie jak we Włoszech posiadający polskie korzenie Paulo Dybala.

ANGLIA

Artur Boruc (Bournemouth) – 90 minut z Wolves (2:1)
Łukasz Fabiański (Swansea City) – czerwona kartka w 69. minucie z West Ham United (1:3)
Wojciech Szczęsny (Arsenal) – na ławce z Stoke City (2:3)
Marcin Wasilewski (Leicester) – 90 minut z Aston Villą (1:2)
Bartosz Białkowski (Ipswich) – 90 minut z Leeds (4:1)
Radosław Majewski (Huddersfield) – poza kadrą na mecz z Brentford (1:2)
Tomasz Kuszczak (Wolves) – na ławce z Bournemouth (1:2)

BELGIA

Waldemar Sobota (Club Brugge) – wszedł w 89. minucie z Zulte Waregem (2:1)

CHINY

Krzysztof Mączyński (Guizhou Renhe) – sezon w lidze chińskiej skończył się 2.11.2014 roku.

CYPR

Łukasz Gikiewicz (AEL) – poza kadrą na mecz z Nea Salamis (1:1)

FRANCJA

Kamil Grosicki (Rennes) – poza kadrą na mecz z z Montpellier (0:4) z powodu złamanej ręki

HISZPANIA

Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC) – 90 minut i żółta kartka z Rayo Vallecano (1:0)
Przemysław Tytoń (Elche) – 90 minut z Atletico Madryt (0:2)
Cezary Wilk (Deportivo) – 90 minut z Malagą (0:1)
Damien Perquis (Betis) – w poniedziałek mecz z Mallorką

HOLANDIA

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) – wszedł w 17. minucie meczu z Willem II (5:0). Strzelił dwa gole i zaliczył asystę
Filip Kurto (Dordrecht) – 90 minut z Feyenoordem (1:3)
Sebastian Steblecki (Cambuur) – na ławce z Bredą (0:1)

NIEMCY

Paweł Olkowski (Koeln) – 90 minut i asysta z Augsburgiem (1:2)
Adam Matuszczyk (Koeln) – wszedł w 46. minucie z Augsburgiem (1:2)
Sławomir Peszko (Koeln) – na ławce z Augsburgiem (1:2)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut z Hoffenheim (1:0)
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) – poza kadrą na mecz z Hoffenheim (1:0)
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – zszedł w 92 minucie z Bayerem Leverkusen (2:1)
Artur Sobiech (Hannover 96) – wszedł w 74. minucie z Wolfsburgiem (1:3)
Eugen Polanski (Hoffenheim) – 90 minut i żółta kartka z Borussią Dortmund (0:1)
Sebastian Boenisch (Bayer Leverkusen) – na ławce z Bayernem (0:1)
Ludovic Obraniak (Werder Brema) – poza kadrą na mecz z Eintrachtem Frankfurt (2:5)
Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – 90 minut z Karlsruher (0:1)
Kacper Przybyłko (Greuther) – 90 minut z Darmstadt (0:0)
Martin Kobylański (Union) – poza kadrą na mecz z FSV Frankfurt (2:1)
Grzegorz Wojtkowiak (TSV) – w poniedziałek mecz z Norymbergą
Piotr Ćwielong (Bochum) – poza kadrą na mecz z St. Pauli (3:3)

PORTUGALIA

Paweł Kieszek (Estoril) – poza kadrą na mecz z Setubal (1:0)

ROSJA

Maciej Rybus (Terek Grozny) – 90 minut z Lokomotivem Moskwa (0:0)
Marcin Komorowski (Terek Grozny) – poza kadrą na mecz z Lokomotivem (0:0)
Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – poza kadrą na mecz z Zenitem (0:4) z powodu kontuzji
Janusz Gol (Amkar) – wszedł w 58. minucie z Dynamo Moskwa (0:5)
Damian Zbozień (Amkar) – cały mecz z Dynamo Moskwa (0:5)
Jakub Wawrzyniak (Amkar) – poza kadrą na mecz z Dynamo Moskwa (0:5) z powodu kontuzji
Adam Kokoszka (Torpedo) – w poniedziałek mecz z Ufa

RUMUNIA

Łukasz Szukała (Steaua Bukareszt) – 90 minut i gol z CSMS Iaşi (1:0)
Kamil Biliński (Dinamo) – wszedł w 46. minucie z Astrą (1:6). Strzelił jedynego gola dla Dinama