Gwiazdy beach soccera powalczą na polskim biegunie zimna

Piłka nożna
Gwiazdy beach soccera powalczą na polskim biegunie zimna
fot.
Patryk Małecki w ataku, z lewej Piotr Włodarczyk

Bogusław Saganowski i Witold Ziober z Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej Plażowej czy może Dariusz Dziekanowski i Jacek Bąk...? W piątek w Suwałkach gwiazdy futbolu (i nie tylko) po raz kolejny wyjdą na boisko hali OSiR, by zagrać w XV Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego.

Saganowski, Ziober i "spółka" zadebiutują w suwalskiej imprezie, corocznie bardzo mocno obsadzonej. W poprzedniej edycji najlepszą ekipą była drużyna Polskie Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy z Dariuszem Dziekanowskim oraz Tomaszem Kłosem na czele. Obok nich zagrają też Tomasz Sokołowski, Marek Jóźwiak i... uwaga - Jacek Bąk!

 

Do walki o zwycięstwo na pewno włączy się również bardzo mocna jak zwykle Drużyna Prezydenta Suwałk. Mocna, ale tym razem będzie musiała poradzić sobie bez lidera - kontuzjowanego Patryka Małeckiego, który tym razem będzie tylko dopingować kolegów. Jego zadania w ofensywie spróbuje wypełnić Maciej Makuszewski oraz Piotr Stokowiec, tyłów pilnować będzie niezawodny Jacek Zieliński.

 

Niewiadomą pozostaje forma Reprezentacji Artystów Polskich, którzy na boisko zawsze wychodzą z myślą "zero z tyłu". A to dlatego, że ich bramki strzeże Radosław Majdan - wciąż w znakomitej formie. A w środku pola szaleje Piotr Świerczewski.

 

 

Stawkę uzupełniają "Reprezentacja Litwy" z Grażvydasem Mikulenasem i Donatasem Venceviciusem oraz "młodzież" - czyli pierwszoligowe Wigry Suwałki. Początek turnieju o godz. 16.30.

 

Dochód z imprezy organizowanej przez Agencję Promocji Sportu "Polski Sport", Suwalski Klub Sportowy Wigry oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu na turnus rehabilitacyjny około 30 podopiecznych Domu Dziennego Pobytu młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie Stowarzyszenia Aktywni Tak Samo w Suwałkach oraz pomoc dwóm młodym niepełnosprawnym osobom.

Uczestnicy XV Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego:

 

Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej Plażowej

Reprezentacja Artystów Polskich
Drużyna Polskiego Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy
Drużyna Prezydenta Suwałk
Reprezentacja Litwy
Wigry Suwałki

kir, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze