Czarny tydzień PSG. Pierwsza ligowa porażka

Po porażce w Lidze Mistrzów z Barceloną, piłkarze PSG nie potrafili się podnieść. Tym razem przegrali po raz pierwszy w lidze. Lepsze okazało się Guingamp.

Jedyna bramka padła bardzo szybko. W jedenastej minucie do siatki po podaniu Younousse Sankharé trafił Jeremy Pied, który do Guingamp jest tylko wypożyczony z Nicei. Mimo dominacji w trzymaniu piłki przy nodze, paryżanie byli bezradni. Oddali tylko trzy strzały w światło bramki. Nie pomogła obecność Zlatana Ibrahimovica czy Edinsona Cavaniego.

W innym meczu rozgrywanym o tej samej porze Lille pewnie ograło FC Toulouse 3:0. Gole strzelili Djibril Sidibe, Ryan Mendes i Nolan Roux. Niewątpliwie bardzo pomogła czerwona kartka dla Maxime'a Spano już z pierwszej minuty. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale rzutu karnego nie wykorzystał Marko Basa.

W pierwszym niedzielnym meczu między Niceą a Saint-Etienne nie padła żadna bramka.

W drugim niedzielnym pojedynku OSC Lille na własnym boisku rozbiło FC Toulouse 3:0 (1:0), a bramki zdobywali Sidibe, Mendes i Roux. W pierwszej połowie rzut karny dla zwycięzców zmarnował jeszcze Basa, ale Lille i tak nie dało rywalom szans i pewnie zgarnęło komplet punktów.

W rozegranym o godzinie 14:00 meczu Ligue 1 pomiędzy SGC Nice i AS Saint-Etienne padł bezbramkowy remis. Obie ekipy zawody kończyły w dziesiątkę, gdyż czerwona kartki zobaczyli Carlos Eduardo (dla gospodarzy) i Ismael Diomande (dla gości).