Siódme miejsce Polki w PŚ szablistek

Inne
Siódme miejsce Polki w PŚ szablistek
fot. matrox.com
Bogna Jóźwiak zanotowała w Nowym Jorku najlepszy start w sezonie

Bogna Jóźwiak (OŚ AZS Poznań) zajęła siódme miejsce w zawodach Grand Prix FIE Pucharu Świata szablistek w Nowym Jorku. Zwyciężyła Ukrainka Ołga Charłan, a wśród mężczyzn najlepszy okazał się Koreańczyk Junghwan Kim.

31-letnia Jóźwiak zanotowała najlepszy występ w tym sezonie. W turnieju głównym pokonała trzy rywalki: Seona Hwang z Korei Południowej 15:7, Amerykankę Kamalę Thompson 15:10 i rodaczkę tej pierwszy Jisu Yoon 15:9. W ćwierćfinale Polka uległa jednak Marii Belen Perez Maurice 12:15. Obecność Argentynki w czołowej czwórce zawodów to spore zaskoczenie, choć w światowym rankingu zajmuje ona 16. lokatę.

 

Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa) zajęła w Nowym Jorku 19. pozycję, a w 1/16 finału przegrała z Rosjanką Wiktorią Kowaliewą 10:15.

 

Pozostałe cztery reprezentantki Polski w głównej części zawodów, z udziałem 64 szablistek, przegrały pierwsze pojedynki. Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa) uplasowała się na 39. miejscu, 42. była Magdalena Pasternak (AZS AWF Katowice), 46. Martyna Wątora (AZS AWF Warszawa), a 62. Angelika Wątor (TMS Sosnowiec).

 

W finale otwierająca listę FIE Charłan pokonała Rosjankę Zofię Wieliką 15:12.

 

Z kolei żadnemu z dwóch polskich szablistów nie udało się przebrnąć eliminacji. Adam Skrodzki został sklasyfikowany na 76. pozycji, a jego klubowy kolega z AZS AWF Katowice Jakub Ociński był 103. wśród 170 szablistów.

 

W finale Koreańczyk Kim, który w 2007 roku triumfował w warszawskim turnieju "O Szablę Wołodyjowskiego", wygrał z Włochem Aldo Montano 15:10.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze