Królewski popis w Marakeszu. Real w finale Klubowych Mistrzostw Świata

Gole Ramosa, Benzemy, Bale'a i Isco, obroniony karny przez Casillasa. Real Madryt fantastycznie rozpoczął walkę o Klubowe Mistrzostwo Świata. W półfinałowym meczu rozegranym w Marakeszu rozbił meksykańskie Cruz Azul 4:0.

"Królewscy" jeszcze nigdy nie zdobyli tego trofeum, ale tym razem nikt ich raczej nie zatrzyma. Do trzech "zdobyczy" w tym roku - Pucharu Króla, wygranej Ligi Mistrzów i Superpucharu Europy powinni dołożyć czwarte. W ubiegłym roku tytuł zdobył Bayern Monachium, pokonując w finale Raję Casablanca 2:0.

Mecz miał się odbyć w Rabacie, ale ze względu na ulewne deszcze przeniesieno go do Marakeszu. Real nigdy wcześniej nie grał w Maroku, ale jak widać - świetnie tam się czuje i bardzo możliwe, że w sobotę ponownie zagra na 45-tysięcznym Grand Stade de Marrakech.

Strzelanie rozpoczął w 15. minucie Sergio Ramos. Po świetnym dośrodkowaniu Toniego Kroosa wbił się w obronę Cruz i głową wpakował piłkę do siatki. Bramkarz Corona przeleciał przed Hiszpanem. Ten ułamek sekundy spóźnienia był bardzo kosztowny...

W 36. minucie obrona Cruz znowu przysnęła. Daniel Carvajal wpadł w pole karne i dośrodkował do Karima Benzemy, który nie dał szans Coronie. Real prowadził już 2:0.

Meksykańska ekipa mogła liczyć na zmianę rpzebiegu wydarzeń, gdy sędzia podyktował rzut karny po faulu Ramosa. Do piłki podszedł Gerardo Torrado i... Iker Casillas bez problemów ją odbił.

Po przerwie Bale głową podwyższył prowadzenie po idealnym dośrodkowaniu Ronaldo! W 72. minucie rywali - jak tyczki - minął na 16. metrze Isco i płaskim strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi.

Real wygrał 4:0 i czeka na zwycięzcę środowego meczu, w którym zagrają triumfator Copa Libertadores 2014 San Lorenzo de Almagro (Buenos Aires) oraz Auckland City (zwycięzca Ligi Mistrzów Oceanii 2013/14).