Petew selekcjonerem reprezentacji Bułgarii

Piłka nożna
Petew selekcjonerem reprezentacji Bułgarii
fot. novini.bg

Iwajło Petew został nowym trenerem piłkarskiej reprezentacji Bułgarii. 39-letni szkoleniowiec zastąpił Lubosława Penewa, który został w listopadzie zwolniony z powodu słabych wyników uzyskiwanych w eliminacjach mistrzostw Europy.

Petew, uważany za jednego z najzdolniejszych szkoleniowców młodego pokolenia, ostatnio pracował w cypryjskim zespole AEL Limassol. Poprzednio prowadził bułgarski PFK Ludogorec Razgrad, z którym dwa razy z rzędu zdobył tytuł mistrza kraju.

 

"Jestem zaszczycony. To ogromne wyróżnienie, postaram się zrobić wszystko, aby nie zawieść oczekiwań" - powiedział Petew na konferencji. podczas której prezes Bułgarskiego Związku Piłki Nożnej Borisław Michajłow ogłosił jego nominację.

 

Bułgaria aktualnie zajmuje 4. miejsce w grupie H eliminacji mistrzostw Europy 2016. W grupie prowadzi Chorwacja i Włochy - po 10 pkt, na trzecim miejscu jest Norwegia - 9 pkt. Bułgaria zgromadziła 4 pkt.

 

W następnym meczu, 28 marca 2015 roku, Bułgaria zagra u siebie z Włochami.

 

Petew jest wychowankiem Liteksu Łowecz, występował na boisku jako pomocnik. W 2009 roku zakończył karierę sportową z powodu kontuzji kolana.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze