Rosa nie przegrywa u siebie. Imponująca pierwsza kwarta

Przy piłce Willie Kemp z Trefla Sopot w walce z Danielem Szymkiewiczem z Rosy Radom

Rosa Radom pokonała Trefl Sopot 73:62 w pierwszym spotkaniu tej kolejki Tauron Basket Ligi. Po 15 punktów dla gospodarzy zanotowali John Turek oraz Danny Gibson. Dobre spotkanie rozegrał także Michał Sokołowski, który zdobył 12 punktów, siedem zbiórek i cztery asysty

W ekipie gości wyróżniali się Michał Michalak i Eimantas Bendzius – rzucili po 15 punktów.

Rosa zanotowała niesamowity początek spotkania. Po trzech minutach radomianie prowadzili już 11:3 dzięki akcji Johna Turka, nie to absolutnie nie był koniec. Trefl miał ogromne problemy z przedarciem się przez defensywę gospodarzy, czego efektem był wynik pierwszej kwarty. Zespół trenera Wojciecha Kamińskiego wygrał ją aż 25:6, a bardzo dobry mecz rozgrywał też Michał Sokołowski. Rosa maksymalnie prowadziła nawet 33:6, ale od tego momentu wszystko zaczęło się zmieniać. Sopocianie zanotowali nawet serię 10:0, a później swoje punkty zdobywał Michał Michalak. Ostatecznie dzięki trójce Marcina Dutkiewicza goście przegrywali po pierwszej połowie 29:40.

W trzeciej kwarcie Treflowi udało się zbliżyć nawet na pięć punktów do rywali, głównie dzięki dobrej grze Tautvydasa Lydeki oraz akcjom Sarunasa Vasiliauskasa i Eimantasa Bendziusa. Skutecznością z dystansu popisał się jednak później Danny Gibson, dzięki czemu uspokoił sytuację swojej drużyny. W pewnym momencie ostatniej części meczu Rosa prowadziła już 15 punktami. Trefl potrafił zmniejszyć te straty do dziewięciu punktów, ale na więcej nie pozwolili już gospodarze. Ważne trafienia notowali Uros Mirković i John Turek, a radomianie wygrali ostatecznie 73:62.

Rosa Radom - Trefl Sopot 73:62 (25:6, 15:23, 12:15, 21:18).

Punkty:

Rosa Radom: John Turek 15, Danny Gibson 15, Michał Sokołowski 12, Uros Mirkovic 11, Kamil Łączyński 6, Robert Witka 5, Daniel Szymkiewicz 4, Damian Jeszke 3, Jakub Zalewski 2, Łukasz Majewski 0, Kim Adams 0.

Trefl Sopot: Eimantas Bendżius 15, Michał Michalak 15, Tautvydas Lydeka 10, Willie Kemp 7, Paweł Leończyk 7, Sarunas Vasiliauskas 5, Marcin Dutkiewicz 3, Grzegorz Kulka 0.