Rosjanin najlepszy biathlonowym PŚ w Pokljuce. Odległe miejsce Guzika

Grzegorz Guzik zajął 59. miejsce w sprincie biathlonowego Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce i zakwalifikował się do sobotniego biegu na dochodzenie. Wygrał Rosjanin Anton Szipulin. Lider klasyfikacji generalnej cyklu Francuz Martin Fourcade był czwarty.

Guzik popełnił jeden błąd na strzelnicy i stracił do zwycięzcy ponad dwie minuty. Udało mu się jednak uplasować w pierwszej sześćdziesiątce - w sobotę ruszy jako przedostatni.

- Jest bieg na dochodzenie. Gratulacje, mężu! - napisała na Facebooku Krystyna Guzik, która w czwartek również wywalczyła możliwość startu w tej konkurencji.

Szipulin miał siódmy numer startowy, na trasie pojawił się pół minuty po Fourcadzie. Zdobywca Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie raz spudłował na strzelnicy, co kosztowało go jedną rundę karną. Ukończył ją w momencie, gdy Rosjanin wznowił bieg po drugim bezbłędnym strzelaniu i do mety zawodnicy docierali niemal równocześnie.

Francuz utrzymał jednak pozycję lidera klasyfikacji generalnej. Jego przewaga nad drugim Svendsenem stopniała do ośmiu punktów.

Landertinger i Svendsen również trafili wszystkie 10 celów, ale biegli nieco wolniej od Szipulina. Austriak stracił 11,9 s, natomiast Norweg - 24,1 s. Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko) był 83. i nie weźmie udziału w biegu na dochodzenie.