Hokejowy PP sprawdzian przed mistrzostwami świata

Zimowe
Hokejowy PP sprawdzian przed mistrzostwami świata
fot.Cyfrasport

W sobotę i niedzielę w Kraków Arenie odbędzie się finałowy turnieju Pucharu Polski w hokeju na lodzie. Ma być to generalny sprawdzian organizacyjny przed kwietniowymi MŚ Dywizji IA, które mają się odbyć na tym samym obiekcie.

W zawodach PP w Krakowie wezmą udział cztery zespoły: Ciarko PBS Bank Sanok, Comarch Cracovia Kraków, JKH GKS Jastrzębie, GKS Tychy. W poprzednim sezonie "Pasy" w finałowym meczu PP, który się odbył w Arenie Sanok, pokonali po dogrywce zespół gospodarzy 4:3.

Po turnieju będziemy wiedzieć, co jest jeszcze do poprawienia w infrastrukturze na obiekcie, biorąc pod uwagę specyfikę dyscypliny - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji sekretarz generalny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Janusz Wierzbowski.

W meczach półfinałowych (27.12.) zagrają: JKH - GKS (początek o godz. 15.30) i Comarch - Ciarko (19.00). Finałowe spotkanie odbędzie się 28 grudnia o godz. 18.30.

Jak poinformował prezes PZHL Dawid Chwałka, drużyny nie będą mogły przed weekendem trenować na lodowisku w największej hali w Polsce.

Po treningach czterech drużyn lód byłby zdegradowany. Rozważaliśmy możliwość udostępnienia obiektu wcześniej drużynom, ale ostatecznie zapadła decyzja, że zapoznają się one z nim podczas sobotnich rozjazdów - powiedział Chwałka.

Podkreślił też, że związek nie chce dopuścić do sytuacji, że np. zawodnicy Comarch Cracovii będą mieć więcej czasu niż konkurenci do przyzwyczajenia się do nowych warunków rozgrywania spotkań.

W drugi dzień świąt odbędzie się publiczna ślizgawka. "Zaplanowana ślizgawka pokaże nam jakie są ewentualne problemy z lodem” - powiedział Chwałka.

Jak dodał, liczy że mecze obserwować będzie ok. 13 tys. kibiców (jeszcze można kupować bilety na oba dni).

Ekstraligowi hokeiści Comarch Cracovii, aby uzyskać prawo gry w krakowskim turnieju musieli w dwumeczu barażowym okaże się lepszymi od pierwszoligowej Automatyki Stoczniowca Gdańsk (9:1 i 10:2).

Oprócz krakowian wystąpią w nim drużyny ekstraligi, które po drugiej rundzie rozgrywek zajmowały trzy pierwsze miejsca w tabeli - zespoły z Sanoka, Jastrzębia i Tychów.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze