Jeleń był bliski gry w lidze szwajcarskiej, ale kończy z piłką

Piłka nożna
Jeleń był bliski gry w lidze szwajcarskiej, ale kończy z piłką
fot.Cyfrasport

Latem były reprezentant Polski Ireneusz Jeleń pomógł cieszyńskiemu Piastowi w awansie do ligi okręgowej. Po tym "sukcesie" słuch o byłym reprezentancie Polski zupełnie zniknął. Dlaczego? Co takiego się wydarzyło w życiu 33-letniego napastnika?

Pół rok temu były gracz francuskich drużyn OSC Lille i AJ Auxerre wydawał się być na dobrej drodze, aby wrócić do poważnego uprawiania sportu. Ireneusz Jeleń został bohaterem Piasta Cieszyn, a potem mógł ponownie kontynuować grę na wysokim poziomie. W doliczonym czasie gry meczu z LKS Goleszów bramka Jelenia zdecydowała o awansie Piasta Cieszyn do ligi okręgowej. Gry w cieszyńskim klubie napastnik nie kontynuuje, natomiast niewiele zabrakło, by faktem stał się wyjazd do Szwajcarii i gra w FC Aarau gdzie niegdyś występował Marek Citko czy Cezary Kucharski.

Faktycznie byłem blisko wyjazdu, ale przytrafiła mi się po sezonie kontuzja i przez okres pięciu tygodni nie mogłem normalnie trenować. Nie mówię głośno o tym, ale gram już tylko dla siebie, rekreacyjnie. Chciałbym otworzyć szkółkę piłkarską w Cieszynie. Podjąłem w tej kwestii pierwsze działania. Poza tym myślę, aby zająć się menadżerką. W tym kierunku pójdę w przyszłości – zdradza swoje plany Ireneusz Jeleń.

W reprezentacji Polski Ireneusz Jeleń rozegrał 29 spotkań, w których zdobył 5 bramek. Brał udział m.in. w mundialu w 2006 roku. Po raz ostatni z orzełkiem na piersi wystąpił 29 lutego 2012 roku w meczu przeciwko Portugalii (0:0).

A.J., sportowebeskidy.pl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze