Bełcik i Miarczyński sportowcami 2014 roku w Sopocie

Siatkarka Izabela Bełcik (PGE Atom Trefl) i żeglarz Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia) zostali sportowcami 2014 roku w Sopocie. Trenerem roku wybrano szkoleniowca koszykarzy Trefla Dariusa Maskoliunasa.

Kapitan trzeciej drużyny siatkarskiej ekstraklasy wyprzedziła żeglarkę, piątą zawodniczkę mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie RS:X Maję Dziarnowską (SKŻ Ergo Hestia) oraz lekkoatletkę Aleksandrę Pawlikowską (skok wzwyż, MTS Junior).

Wśród panów konkurentów nie miał klubowy kolega Dziarnowskiej, wicemistrz świata i brązowy medalista mistrzostw Europy w klasie RS:X Przemysław Miarczyński. Za niespełna 36-letnim żeglarzem uplasowali się rugbista Ogniwa Piotr Zeszutek i rywalizujący na dystansie 400 metrów (także przez płotki) lekkoatleta Patryk Dobek (SKLA).

W ten sposób zostałem wyróżniony po raz 17., ale wcale nie popadłem w rutynę i nie czuję z tego powodu przesytu. Wręcz przeciwnie, cieszę się, że mój wysiłek jest doceniany i chciałbym dociągnąć do 20 zwycięstw. Po raz pierwszy triumfowałem w 1997 roku, rok później nie wygrałem, ale od 1999 roku regularnie jestem wybierany najlepszym sportowcem Sopotu - powiedział Miarczyński.

Brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Londynu w 2012 roku jest zadowolony ze swoich dokonań w poprzednim sezonie. - To był dla mnie bardzo udany rok. Co prawda w zawodach Pucharu Świata spisywałem się nieźle, ale nie dane mi było stanąć na podium. Na szczęście apogeum swojej formy osiągnąłem podczas najważniejszych w minionym roku imprezach, dzięki czemu zarówno w mistrzostwach świata, jak i Europy sięgnąłem po medale - zauważył.

Tytuł drużyny roku przyznano koszykarzom Trefla, którzy wywalczyli trzecie miejsce w ekstraklasie. Główny autor tego sukcesu, litewski szkoleniowiec Darius Maskoliunas został trenerem roku. Imprezą 2014 roku wybrano w Sopocie 15. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce, które w marcu rozegrano w Ergo Arenie.

W tej hali w poniedziałek odbyła się również podsumowująca miniony rok uroczysta gala, podczas której nagrodzono wszystkich laureatów.