Prezes Wisły: Celem europejskie puchary

Piłka nożna
Prezes Wisły: Celem europejskie puchary
fot.wislaportal.pl

Gra piłkarzy w fazie grupowej co najmniej Ligi Europejskiej w sezonie 2015/2016 i zrównoważenie bieżących wydatków i dochodów w 2015 r. - to najważniejsze cele zarządu Wisły Kraków, poinformował prezes krakowskiego klubu piłkarskiego Robert Gaszyński.

Pod koniec października 2014 r. ogłoszono, że Gaszyński zastąpi zwolnionego w sierpniu, skonfliktowanego z kibicami zespołu piłkarskiego Jacka Bednarza. Nowa funkcję objął w poniedziałek. Przez ostatnie miesiące tymczasowym prezesem klubu był Ludwik Miętta-Mikołajewicz.

 

Celem nadrzędnym dla zarządu jest zrównoważony rozwój spółki. Cele szczegółowe na 2015 r. są zawarte w trzech obszarach, sportowym jest awans do fazy grupowej europejskich pucharów - powiedział Gaszyński podczas środowej konferencji.

 

Dodał, że drugim jest zrównoważenie bieżących wydatków i dochodów w 2015 r., a trzecim zreformowanie klubu (np. postawienie przed odpowiednimi osobami danych zadań).

 

Jego zdaniem zespół piłkarski "Białej Gwiazdy" stać na zrealizowanie wspomnianego zadania. - Cel jest klarowny, Wisła musi wrócić do Europy - podkreślił Gaszyński.

 

Dodał, że w najbliższym oknie transferowym drużyna będzie "uzupełniona".

 

Istnieje obawa, że jeszcze zimą może odejść podstawowy pomocnik Semir Stilic. Według słów Gaszyńskiego 12 stycznia (kiedy piłkarze rozpoczną przygotowania do gier wiosennych) zawodnik ma dać odpowiedź na pytanie, czy jest zainteresowany dalszą grą w Krakowie.

 

Podczas konferencji prasowej nie podano informacji ile wynosi dług Wisły, ale sternik krakowski klubu określił sytuację finansową jako "bardzo trudną". Liczy on jednak, że uda się przyciągnąć więcej kibiców na trybuny, zaproponować im więcej atrakcji na stadionie, aby był większy dochód z tzw. dnia meczowego. Między innymi w tym celu spotka on się z fanami "Białej Gwiazdy" w poniedziałek. Wisła liczy też, że uda się zwiększyć wpływy od sponsorów.

 

W zarządzie Wisły zasiadają także Mirosław Jankowski i Maciej Krupa.

 

Gaszyński przez ostatnie dwadzieścia lat zajmował stanowiska menedżerskie w polskich i międzynarodowych firmach, m.in. Procter&Gamble, Telekomunikacji Polskiej, SC Johnson Polska, a ostatnie cztery lata był dyr. gen. SC Johnson na Węgrzech. W przeszłości był bramkarzem "Białej Gwiazdy", pełnił też funkcję kierownika i menedżera pierwszego zespołu.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze