Biathlon we mgle: Rosjanie najlepsi, Polacy daleko

Zimowe
Biathlon we mgle: Rosjanie najlepsi, Polacy daleko
fot. PAP
Evgeniy Garanichev, Timofey Lapshin, Dmitry Malyshko i Anton Shipulin

Rosyjscy biathloniści odnieśli drugie zwycięstwo w drugiej rywalizacji sztafet trwającego sezonu Pucharu Świata. Na końcowych metrach Anton Szipulin wyprzedził Ole Einara Bjoerndalena z Norwegii. Polacy zostali zdublowani.

Rosjanie byli najlepsi także w austriackim Hochfilzen, gdzie wyprzedzili Francuzów i Norwegów. W czwartek skład podium był identyczny, jednak tym razem to Skandynawowie zajęli drugie miejsce.

Te trzy sztafety prowadziły praktycznie od początku do końca rywalizacji, choć momentami w czołówce znajdowali się również Niemcy. Bjoerndalen, rekordzista pod względem liczby zwycięstw w narciarskim PŚ, miał w momencie ostatniej zmiany ok. minuty przewagi nad Szipulinem oraz Francuzem Quentinem Fillonem Mailletem.

Rosjanin konsekwentnie niwelował jednak stratę, a po ostatnim strzelaniu był już tylko 9,4 s za Norwegiem. Wyprzedził Bjoerndalena kilkadziesiąt metrów przed metą.

Tego dnia w Oberhofie panowały bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne. Przez cały okres rywalizacji nad trasą unosiła się mgła, przez którą organizatorzy opóźnili start o pół godziny. Poza tym wiał dość silny wiatr, co przełożyło się na słabsze strzeleckie wyniki wszystkich uczestników. Z wyjątkiem Bułgarów, wszystkie ekipy musiały pokonać co najmniej jedną karną rundę.

Polacy pobiegli w składzie Krzysztof Pływaczyk (BKS WP Kościelisko), Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), Łukasz Szczurek i Grzegorz Jakubowicz (obaj BKS WP Kościelisko).

Na piątek zaplanowano sprint kobiet, a dzień później w tej samej konkurencji wystartują mężczyźni. Czwarta runda Pucharu Świata zakończy się w niedzielę, po biegach ze startu wspólnego.

ko, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze