Juventus był zdecydowanym faworytem, mimo że na boisko nie wybiegły takie nazwiska jak Arturo Vidal, Andrea Pirlo, czy Carlos Tevez. Mimo to gospodarze rozpoczęli z wysokiego C. Po pięciu minutach gry do rzutu wolnego tuż przed szesnastką Rafaela podszedł Sebastian Giovinco. Włoch przymierzył tuż nad murem i mimo próby interwencji golkipera gości piłka wpadła do siatki. 1:0!

Juve dyktowało tempo i miało zdecydowaną przewagę. Marco Storari, zastąpujący dziś Gianluigiego Buffona nie miał zbyt wiele roboty - jedyną groźną sytuacją strzał z dystansu Nico Lopeza. W 21. minucie rezultat podwyższył Roberto Pereyra. Argentyńczyk bez problemu przebojowo minął Guillermo Rodrigueza i stając oko w oko z Rafaelem ze stoickim spokojem posłał piłkę w długi róg. 2:0!

Wynik dobrze obrazował to, co działo się na boisku. Tuż przed przerwą niezwykle ruchliwy i aktywny Giovinco podwyższył rezultat. Filigranowy Włoch wbiegł z impetem w pole karne przecinając w odpowiednim momencie mocne dośrodkowanie po ziemi z prawego skrzydła. 3:0!

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Chwilę po wznowieniu gry na 4:0 "na raty" trafił Paul Pogba. Francuz stając na piątym metrze przed bramką w piłkę nie trafił, jednak miał na tyle dużo czasu, żeby spokojnie ją dobić obok bezradnego Rafaela.

W 57. minucie skapitulował Storari. Jak się później okazało honorowego gola dla Hellas po rzucie rożnym zdobył Nene. Rezultat 4:1 utrzymał się jednak zaledwie 7 minut, bowiem we własnym polu karnym przewinił Rafael Marquez. Doświadczony Meksykanin faulował Sebastiana Giovinco, a z jedenastu metrów pewnie trafił Alvaro Morata. 5:1!

Na boisku w międzyczasie pojawił się kolejny z młodych graczy Juve, Kingsley Coman. Francuz dziesięć minut później skradł show: zejście z lewej strony do środka i niesamowity strzał pod poprzeczkę! Nokaut, 6:1!

Juventus po przekonującym zwycięstwie może się już szykować do kolejnego pojedynku - w ćwierćfinale zagra z Parmą.

JUVENTUS TURYN - HELLAS VERONA 6:1 (3:0)