Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale w Otepaeae. Oestberg najlepsza

Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg wygrała sprint techniką klasyczną w estońskim Otepaeae, zaliczanego do narciarskiego Pucharu Świata. W finale wyprzedziła Szwedkę Stinę Nilsson o 0,6 s. Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale i zajęła 16. miejsce.

Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna Norweżka - Celine Brun-Lie, która do zwyciężczyni straciła 2,29 s.

Oestberg była w sobotę w doskonałej formie. Miała najlepszy czas w eliminacjach, a każdy z późniejszych wyścigów wygrywała bez większych kłopotów. Nie inaczej było w finale.

Kowalczyk w eliminacjach zanotowała 12. rezultat. Sprint techniką klasyczną to konkurencja, z którą Polka wiąże duże nadzieje podczas lutowych mistrzostw świata w Falun. W Otepaeae szybko jednak pożegnała się z zawodami.

Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego w swoim ćwierćfinale zajęła czwartą lokatę. Nie udało się jej znaleźć wśród "szczęśliwych przegranych". Pobiegła o 0,34 s za wolno.

Już w eliminacjach odpadła druga z reprezentantek Polski Sylwia Jaśkowiec. Została sklasyfikowana na 37. pozycji.

W zawodach nie wzięła udziału prowadząca w klasyfikacji PŚ Norweżka Marit Bjoergen. Zabrakło także jej rodaczek - Therese Johaug i Heidi Weng.

Kowalczyk w "generalce" zajmuje dziewiąte miejsce.

Na niedzielę zaplanowano sprint drużynowy "łyżwą".