Trzecia wygrana Frenzela w Seefeld

Niemiec Eric Frenzel wygrał w niedzielę trzeci etap trzydniowych zawodów "Nordic Combined Triple" w austriackim Seefeld, zaliczanych do Pucharu Świata. Mistrz olimpijski z Soczi zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji PŚ w kombinacji norweskiej.

Drugie miejsce zajął pierwszy po skoku Norweg Haavard Klemetsen, a trzecie Japończyk Akito Watabe.

Frenzel po skoku był trzeci, a w biegu uzyskał siódmy czas.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Niemiec cieszył się z 21. zwycięstwa w PŚ w karierze. W ubiegłym roku Frenzel także wygrał wszystkie trzy części zmagań w Seefeld.

Polacy nie awansowali do finałowej "30", która zmierzyła się w niedzielę. Adam Cieślar, jedyny z reprezentantów biało-czerwonych w drugim etapie, zajął w sobotę ostatnie miejsce wśród 48 sklasyfikowanych. Paweł Słowiok był w piątek 54. i nie zakwalifikował się do drugiego etapu.

W następny weekend zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej odbędą się w japońskim Sapporo.