Paris wygrał supergigant w Kitzbuehel

Włoch Dominik Paris wygrał piątkowy supergigant alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Kitzbuehel. Zawody są pierwszą częścią superkombinacji, która będzie kontynuowana w piątkowe popołudnie.

Włoch Dominik Paris wygrał piątkowy supergigant alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Kitzbuehel. Maciej Bydliński zajął 43. miejsce. Zawody są pierwszą częścią superkombinacji, która będzie kontynuowana w piątkowe popołudnie.

Drugie miejsce ze stratą 0,06 s zajął mistrz olimpijski z Soczi w zjeździe Austriak Matthias Mayer, a trzeci był jego rodak Georg Streitberger (0,34 s).

Tuż za Polakiem - na 44. pozycji, uplasował się lider klasyfikacji generalnej PŚ Austriak Marcel Hirscher.

Paris po raz pierwszy w karierze triumfował w supergigancie zaliczanym do Pucharu Świata. Dotychczas trzykrotnie zwyciężał w zjeździe, w tym przed dwoma laty w tej samej austriackiej miejscowości.

Z kolei prowadzący w klasyfikacji supergiganta Norweg Kjetil Jansrud zajął siódme miejsce ze stratą 0,78 s. Natomiast mistrz świata w tej konkurencji Amerykanin Ted Ligety opuścił jedną z bramek i nie ukończył przejazdu.

Groźnie wyglądającemu upadkowi uległ Szwajcar Marc Gisin, którego do szpitala przetransportował helikopter.