Brązowy medal Maliszewskiej w mistrzostwach Europy!

Patrycja Maliszewska z Juvenii Białystok zajęła trzecie miejsce w finale biegu na 500 metrów mistrzostw Europy w short-tracku w holenderskim Dordrecht.

W obecnym sezonie Pucharu Świata Maliszewska była w dobrej formie. Dwukrotnie zajęła piąte miejsce. Stąd też mieliśmy duże nadzieje związane z jej występem. W sobotę wszystko wyglądało równie dobrze. A nawet lepiej. W ćwierćfinale Polka przegrała tylko z Rosjanką Sofią Prosivornovą, a w półfinale – z Brytyjką Elise Christie, która była kandydatką do złota.

Finał zaczęła bardzo dobrze. Choć utrzymywała się tylko za Christie, ostatecznie nie zdołała obronić drugiej pozycji. W ostatniej chwili wyprzedziła ją – ponownie – Prosivornova. Dla Maliszewskiej to trzeci indywidualny medal mistrzostw świata. Wcześniej zdobyła srebro w Heerenvenen oraz brąz w Malmo – na 500 metrów. W 2013 roku wywalczyła również brązowy krążek w sztafecie.

Bardzo dobrze zaprezentował się Bartosz Konopko, który po prawie dwóch latach wrócił do rywalizacji. Ostatecznie został sklasyfikowany na ósmym miejscu. Z kolei Szymon Wilczyk zajął 14. lokatę.