Dramat drużyny Kasperczaka! Mali nadal walczy

Zespół prowadzony przez Henryka Kasperczaka zremisował 1:1 z drużyną Wybrzeża Kości Słoniowej w drugiej kolejce fazy grupowej Pucharu Narodów Afryki. Orły mają na swoim koncie dwa punkty - jak pozostałe trzy ekipy - i nadal zachowały szanse na awans do fazy pucharowej. W ostatniej kolejce Mali zmierzy się z Gwineą.

W meczach otwierających rywalizację w grupie D wszystkie drużyny dopisały na swoje konto po jednym punkcie. Wybrzeże Kości Słoniowej zremisowało z Gwinęą, a podopieczni Henryka Kasperczaka podzielili zdobycze po równo z drużyną Kamerunu.

W sobotnim spotkaniu ekipa polskiego trenera zmierzyła się z mocnym Wybrzeżem Kości Słoniowej. Wszystko rozpoczęło się wyśmienicie dla Mali, które w 7. minucie wyszło na prowadzenie po trafieniu Bakary'ego Sako. WKS po stracie bramki dążył do szybkiego wyrównania, ale bramki nie przychodziły. Gdy wydawało się, że Orły zainkasują trzy punkty, piłkę do siatki skierował Max Gradel wyrównując wynik spotkania.

Warto dodać, że zespół Henryka Kasperczaka po raz drugi stracił prowadzenie w końcówce meczu. W spotkaniu z Kamerunem trzy punkty ekipie Mali odebrał trafieniem w 84. minucie Ambroise Oyongo Bitolo.

WKS - Mali 1:1 (0:1)

Bramki: Max Gradel 87' - Bakary Sako 7'

Żółte kartki: Cheick Tiote 82' - Adama Tamboura 59', Seydou Keita 77', Yacouba Sylla 88'

WKS: Sylvain Gbohouo, Serge Aurier, Kolo Toure, Eric Bertrand, Serge Kanon (83' Salomon Kalou), Siaka Tiene, Cheick Tiote, Yaya Toure, Seydou Diomba, Ismael Diomande (39' Max Gradel), Wilfried Bony (84' Gadji Tallo)

Mali: Soumalia Diakite (72' Germain Berthe), Drissa Diakite, Salif Coulibaly, Molla Wague, Adama Tamboura, Yacouba Sylla, Seydou Keita, Mamoutou N'Diaye, Bakary Sako (78' Tongo Doumbia), Sambou Yatabare, Mustapha Yatabare (90+1' Modibo Maiga)

Zespół Kamerunu objął prowadzenie w 13. minucie, kiedy to bezpośrednio z rzutu rożnego do bramki trafił Benjamin Moukandjo. Duży udział przy tym golu miał bramkarz Gwinei Naby Yattara. Trzy minuty przed przerwą do remisu doprowadził pomocnik Borussii Moenchengladbach Ibrahima Traore.

We wcześniejszym sobotnim spotkaniu tej grupy, prowadzona przez Henryka Kasperczaka reprezentacja Mali zremisowała 1:1 z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Tym samym wszystkie cztery zespoły mają po dwa punkty z identycznym bilansem bramkowym.

Do ćwierćfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z czterech grup. Finał - 8 lutego w Bacie.

Kamerun - Gwinea 1:1 (1:1)

Bramki: dla Kamerunu - Benjamin Moukandjo (13); dla Gwinei - Ibrahima Traore (42).