W St. Moritz najlepsi Łotysze. Biało-czerwoni zdyskwalifikowani

Łotysze Oskars Melbardis i Daumants Dreiskens wygrali zawody Pucharu Świata dwójek bobslejowych, które odbyły się w St. Moritz. Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski, którzy zajęli 15. miejsce, zostali zdyskwalifikowani za nieprawidłowy sprzęt.

Na drugiej pozycji uplasowali się ex aequo Szwajcarzy Beat Hefti i Alex Baumann oraz Łotysze Ugis Zalims i Intars Dambis.

Polacy w pierwszym przejeździe mieli 10. czas - 1.06,84, ale w drugim uzyskali 17. rezultat - 1.07,02. Po zakończeniu rywalizacji i przeglądzie technicznym boba Luty (AZS AWF Katowice) i Tylkowski (Olimpia Poznań) zostali zdyskwalifikowani

"Badanie sprzętu wykazało, że obudowa boba jest o trzy milimetry za wąska niż przewidują to przepisy. To dziwne, bo my nic w nim nie przerabialiśmy. Dobrze, że zdarzenie miało miejsce teraz, a nie podczas mistrzostw Europy, które w przyszłym tygodniu odbędą się na olimpijskim torze we francuskim La Plagne" - powiedział trener kadry Andrzej Żyła.

Zwycięska osada z Łotwy, z liderem klasyfikacji generalnej Puchary Świata Melbardisem, prowadziła po pierwszym przejeździe z czasem 1.06,33, w finałowym miała drugi wynik - 1.05,90. Najszybciej pojechali ich rodacy Zalims i Dambis - 1.05,88.