Rekordowy mecz w Gdynii! Ruch rozniesiony w puch

Piłka ręczna

Szczypiornistki Vistalu Gdynia nie ustają w pogoni za pierwszym w tabeli Selgrosem Lublin. Tym razem gdynianki rozbiły we własnej hali Ruch Chorzów 41:30. Oba zespoły pobiły swoje najlepsze zdobycze bramkowe w tym sezonie.

Drugie w tabeli PGNiG Superligi gdynianki rundę rewanżową rozpoczęły od porażki z AZS Koszalin, ale od tej pory żadne rywalki nie zabrały im już punktów. Ruch nie przyjeżdzał więc do Trójmiasta jak faworyt. I już od pierwszych minut widać było różnicę klas w obu zespołach. Vistal stopniowo przejmował kontrolę nad meczem, a szyki przeciwniczek zupełnie rozbijały kontry, które w fantastycznym stylu wykańczała Aneta Łabuda.

Szczypiornistka Vistalu w całym meczu zdobyła 9 goli, co jest jej rekordem sezonu. Po 60 minutach rekordowo wyglądał także wynik spotkania. Zarówno gdynianki, jak i chorzowianki rzuciły najwięcej bramek w sezonie, natomiast dużo więcej było ich po stronie gospodyń. W końcówce Vistal odjechał jeszcze Ruchowi i ostatecznie wygrał 41:30. Dzięki zwycięstwu gdynianki zmniejszyły stratę do pierwszego w tabeli Selgrosu do 7 "oczek".

Vistal Gdynia - Ruch Chorzów 41:30 (17:12)