Katar śmiertelny dla Polski! Same chęci to za mało. W niedzielę Mały Finał

Piłka ręczna

Kapitalna postawa Michała Jureckiego i znakomita końcówka meczu w wykonaniu Michała Szyby nie wystarczyły do pokonania Kataru. Gospodarze mistrzostw świata ograli Polaków w półfinale imprezy 31:29 i to oni zagrają w niedzielę o złoto. Polakom pozostaje walka o trzecie miejsce!

Biało-czerwoni po raz piąty w historii znaleźli się w najlepszej czwórce czempionatu globu. Największy sukces odnieśli w 2007 roku, kiedy zdobyli srebrny medal. Dwa lata później sięgnęli (podobnie jak w 1982 roku) po brąz. Z tamtego składu w ekipie biało-czerwonych pozostało jeszcze kilku zawodników, m.in.: kapitan drużyny Sławomir Szmal, a także Karol Bielecki, bracia Michał i Bartosz Jureccy.

I to właśnie jeden z braci, a konkretnie Michał w pierwszych minutach spotkania wiódł prym w polskim zespole. Rozgrywający reprezentacji Polski rzucał jak natchniony, a Goran Stojanovic, który rozpoczął mecz w katarskiej bramce raz po raz wyciągał piłkę z siatki. Pierwszą udana interwencja była dziełem Danijela Saricia, który bardzo szybko zmienił swojego kolegę między słupkami. I jak się później okazało - został katem biało-czerwonych.

Jeszcze do przerwy Sarić kilka razy zatrzymał polskich szczypiornistów, dzięki czemu gospodarze mundialu "odjechali" nam jeszcze przed przerwą. Koncert bramkarza FC Barcelony rozpoczął się jednak w drugiej połowie. Pochodzący z Bośni golkiper bronił we wręcz nieprawdopodobnych sytuacjach i po kilku minutach drugiej części gry Katar prowadził już 19:14. I tego handicapu gospodarze nie wypuścili już z rąk do samego końca. Mimo tego, że w końcówce spotkania kapitalnie rzucał Michał Szyba, to Polacy nie zdołali dogonić rywala. Ostatecznie ulegli 29:31 i w niedzielę zagrają o brązowy medal. Przeciwnikiem biało-czerwonych będą Hiszpanie.

Polska - Katar 29:31 (13:16)

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski – Michał Jurecki 9, Mariusz Jurkiewicz 5, Bartosz Jurecki 3, Michał Daszek 3, Michał Szyba 3, Adam Wiśniewski 2, Kamil Syprzak 2, Karol Bielecki 1, Andrzej Rojewski 1, Piotr Grabarczyk, Piotr Chrapkowski, Przemysław Krajewski.

Katar: Danijel Saric, Goran Stojanovic – Kamalaldin Mallash 6, Rafael Capote 6, Zarko Markovic 5, Mahmoud Hassab Alla 5, Bertrand Roine 3, Eldar Memisevic 2, Hadi Hamdoon 2, Borja Vidal 1, Youssef Benali 1, Hassan Mabrouk, Hamad Madadi, Ameen Zakkar.