Barcelona z kłopotami i kompletem punktów

FC Barcelona pokonała 3:2 Villarreal CF w meczu hiszpańskiej Primera Division. Kibice na Camp Nou obejrzeli mecz pełen zwrotów akcji, ale to gospodarze wyszli obronną ręką z niedzielnego starcia. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 55 minucie Lionel Messi.

Od pierwszych sekund spotkania piłkarze Barcelony stwarzali zagrożenie pod bramką Villareal. Swoje szanse miał Luis Suarez, ale Urugwajczyk nie potrafił pokonać Sergio Asenjo. W 30. minucie jednak to piłkarze Żółtej Wodzi Podwodnej wyszli na prowadzenie. Nieczysto piłkę uderzył Mario Gaspar Perez, ale jego kiks wykorzytstał Denis Czeryszew, który zmylił Claudio Bravo. Gospodarze błyskawicznie ruszyli do odrabiania strat i jeszcze przed przerwą Neymar doprowadził do wyrównania.

Po przerwie kibice zobaczyli prawdziwy strzelecki show. Na przestrzeni czterech minut padły trzy bramki. Villareal w 51. minucie wyszedł na prowadzenie po trafieniu Luciano Vietto. Nieskuteczny w pierwszej połowie Luis Suarez tym razem zabrał się za dogrywanie piłki. Jego dośrodkowanie spadło na głowę Lionela Messiego, a wyblokowany strzał Argentyńczyka wpkował do siatki Rafinha. Dwie minuty później było już 3:2 dla Barcelony, a kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się Messi.

FC Barcelona - Villarreal CF 3:2 (1:1)

Bramki: Neymar (45), Rafinha (53), Messi (55) - Czeryszew (30), Vietto (51)