Rosjanka Szumiłowa mistrzynią Europy. Guzik tuż za podium

Krystyna Guzik zajęła czwarte miejsce w estońskiej miejscowości Otepaeae w biegu na dochodzenie na 10 km biathlonowych mistrzostw Europy. Złoto wywalczyła Rosjanka Jekaterina Szumiłowa. Nie startowała Weronika Nowakowska-Ziemniak, która dzień wcześniej wywalczyła srebrny medal w sprincie.

Weronika była już zmęczona. Decyzja zapadła przed startem. We wtorek czeka nas jeszcze sztafeta, na którą od początku się nastawialiśmy - powiedział jeszcze przed biegiem w rozmowie z Sebastianem Krystkiem, komentatorem Polsatu Sport, Adam Kołodziejczyk, trener kadry.

Miały być zawody i walka o złoty medal... ale nie będzie. Jestem zbyt zmęczona, by biec co potwierdzają testy krwi. Sezonu nie koniec, mistrzostwa świata za miesiąc, a po drodze jeszcze kilka bitew w Pucharze Świata, więc trzeba zachować zdrowy rozsądek. Mistrzostw Europy nie koniec, bo na pewno pomogę koleżankom w sztafecie, ale do tego czasu muszę odpocząć - napisała na Facebooku Nowakowska-Ziemniak.

Guzik zanotowała trzy rundy karne i straciła do triumfatorki 1.18,5. Żadna ze startujących zawodniczek nie była bezbłędna na strzelnicy. Magdalena Gwizdoń uplasowała się na 22. pozycji (siedem rund karnych), a na metę dotarła ponad pięć minut po Szumiłowej. Monika Hojnisz nie ukończyła rywalizacji.

W tej samej konkurencji rywalizowały w niedzielę też juniorki. Kinga Mitoraj zajęła 15. miejsce, a Beata Lassak - 37. Wygrała Ukrainka Anastazja Merkuszyna.