Ekstraklasa remisowo w Turcji: Ruch, PGE i Korona

Pzebywający w Turcji piłkarze PGE GKS Bełchatów zremisowali z NK Maribor 2:2 w Belek. Bezbramkowo zakończyła się natomiast konfrontacja pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów z Rabotnicki Skopje.

PGE GKS Bełchatów - NK Maribor 2:2

Piłkarze PGE GKS Bełchatów zremisowali w miejscowości Belek z mistrzem Słowenii i uczestnikiem grupowej fazy Ligi Mistrzów - NK Maribor 2:2 (0:2). Był to ostatni sparing rozegrany przez bełchatowian podczas tureckiego zgrupowania.

Bramki dla bełchatowian zdobyli: Michał Mak w 53. minucie oraz Sebastian Olszar w 68.

We wcześniejszych sparingach rozegranych w Turcji PGE GKS Bełchatów zremisował z chorwackim RNK Split 2:2, pokonał FK RAD Belgrad 2:0 i zremisował z kazachskim FK Taraz 3:3.

Bełchatowianie wracają ze zgrupowania w środę. W sobotę czeka ich ostatni mecz kontrolny przed rozpoczęciem rundy rewanżowej ekstraklasy. Ich rywalem będzie pierwszoligowa Wisła Płock.

Pierwszy w tym roku mecz ligowy PGE GKS rozegra w sobotę, 14 lutego w Bełchatowie z Podbeskidziem Bielsko Biała. Po 19 kolejkach PGE GKS zajmuje w lidze 9 miejsce z dorobkiem 27 punktów.

Ruch - Rabotnicki 0:0

Przed spotkaniem Ruchu doszło do małego zamieszania, bowiem obie drużyny wyszły na boisko w niemal identycznych niebieskich strojach. W białe koszulki przebrali się zawodnicy ze Skopje.

Trener Ruchu Waldemar Fornalik inaczej niż w poprzednich meczach zaplanował zmiany. Jego podopieczni zaczęli w składzie mocno odmłodzonym, 20 minut przed końcem na boisko weszła "ciężka artyleria".

-Takie było założenie, trzeba było oszczędzać siły, bo w środę gramy kolejny sparing, musiałem rozłożyć siły drużyny. Nie przywiązuję wagi do tego, że był to nasz ósmy zimowy sparing bez porażki. Spodziewałem się trudnego spotkania, wkalkulowana była nawet porażka. Dobrze, że skończyło się remisem i nie straciliśmy bramki - powiedział Fornalik.

Ruch Chorzów plasuje się w Ekstraklasie na pozycji na piętnastej pozycji z dorobkiem siedemnastu punktów. Niebiescy wiosenne granie rozpoczną 14 lutego meczem z Piastem Gliwice.

Korona - CSMS Jassy 1:1

Piłkarze Korony Kielce zremisowali, w rozegranym w Turcji meczu kontrolnym, z rumuńskim CSMS Jassy 1:1. Bramkę dla polskiego zespołu zdobył Łotysz Aleksandrs Fertovs.

Jako pierwsza we wtorkowym sparingu prowadzenie objęła Korona. Jedyną bramkę dla kieleckiego zespołu zdobył w 18. minucie spotkania Łotysz Aleksandrs Fertovs, który 24 stycznia br. podpisał kontrakt z polskim klubem.

Rumuni wyrównali w końcówce spotkania. Bramkę dla zespołu z Jassy w 85. minucie strzelił Gabriel Bosoi.

Do tej pory w trzech sparingach podczas zgrupowania w Turcji podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wygrali w jednym meczu (2:0 z Zorią Ługańsk). W drugim spotkaniu ulegli uzbeckiemu FC Nasaf 0:2. We wtorek zremisowali z CSMS Jassy 1:1.

Piłkarze Korony Kielce rozegrają jeszcze jeden sparing, choć według wstępnych planów miały odbyć się jeszcze dwa. Rywalem w ostatnim sprawdzianie żółto-czerwonych, 6 lutego, będzie mistrz Gruzji Dinamo Tbilisi.

Kielecki klub po 19 kolejkach piłkarskiej ekstraklasy zajmuje 14. miejsce w tabeli, tuż nad strefą spadkową.