FA Cup: Pożeganie Cambridge w piekle. Man Utd w kolejnej rundzie

Manchester United zgodnie z oczekiwaniami pokonał pewnie 3:0 drużynę Cambridge United w powtórzonym meczu 1/16 FA Cup. W pierwszym spotkaniu rozegranym w Cambridge padł bezbramkowy remis.

Manchester United często rozczarowuje swoich fanów w tym sezonie, ale remisu z Cambridge United nie spodziewał się chyba nawet największy pesymista. W piewszym starciu gospodarze z League Two sprawili sporo kłopotów podopiecznym Louisa van Gaala i dowieźli bezbramkowy remis do ostatniego gwizdka meczu.

W powtórzonym spotkaniu szkoleniowiec Diabłów dokonał pięciu zmian w pierwszej jedenastce w porównaniu do ostatniego ligowego meczu, ale w składzie i tak nie brakowało znakomitych graczy. Holender postawił m.in. na Robina van Persiego Angela Di Marię czy Wayne'a Rooneya.

Goście na początku spotkania postraszyli piłkarzy Czerwonych Diabłów. Już w 1. minucie w słupek trafił Tim Elliot wykorzystując błąd Daleya Blinda. Manchester nie rzucił się do zmasowanego ataku, ale wyczekiwał na błąd graczy Cambridge. W 25. minucie gospodarzom udało się przeprowadzić znakomitą kontrę, którą celnym strzałem od poprzeczki zwieńczył Juan Mata otwierając wynik spotkania.

Podopieczni van Gaala poszli za ciosem i już siedem minut później powiększyli dorobek bramkowy. Trafienie na swoje konto zapisał Marcos Rojo. Argentyńczyk wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Robina van Persiego i strzałem głową wpakował piłkę do siatki.

Gospodarze dominowali na boisku i tylko kwestią czasu było, kiedy znowu Chris Dunn wyciągnie futbolówkę ze swojej bramki. Zrobił to raz jeszce w 73. minucie, a jego katem okazał się 19-letni James Wilson.

Manchester United - Cambridge United 3:0 (2:0)
bramki: Mata 25', Rojo 32', Wilson 73'

Man Utd: David de Gea - Paddy McNair, Chris Smalling, Johnny Evans, Marcos Rojo (81' Ashley Young), Daley Blind, Marouane Fellaini, Juan Mata, Wayne Rooney, Angel di Maria (71' Ander Herrera), Robin van Persie (66' James Wilson)

Cambridge:Chris Dunn - Richard Tait, Greg Taylor, Josh Coulson, Ryan Donaldson, Tom Champion, Tom Elliott, Robbie Simpson (61' Sullay Kaikai), Michael Nelson (87' Ian Miller), Cameron McGeehan, Luke Chadwick (51' Gearoid Morrissey)