Kolejny wygrany sparing Lechii

Piłkarze występującej w ekstraklasie Lechii pokonali w Gdańsku 15. zespół pierwszej ligi Drutex Bytovię Bytów 2:1 (1:0). Był to ósmy i ostatni sparing rozegrany przez biało-zielonych w przerwie zimowej – ich bilans to pięć zwycięstw, dwa remisy i porażka.

Bramki dla gospodarzy zdobyli Kevin Friesenbichler w 13. minucie z rzutu karnego i Mateusz Możdżeń w 57. minucie, natomiast gola dla beniaminka pierwszej ligi strzelił Łukasz Wróbel w 74. minucie.

W 72. minucie na boisku pojawił się jeden z dwóch zakontraktowanych w piątek przez Lechię zawodników - 23-letni brazylijski środkowy obrońca Gerson. W tym spotkaniu nie zagrał natomiast pozyskany z Legii Warszawa 24-letni bramkarz Łukasz Budziłek. Obaj piłkarze podpisali umowy do 30 czerwca 2018 roku.

We wcześniejszych sparingach rozegranych podczas obozu w Turcji gdańszczanie pokonali 1:0 11. drużynę tureckiej ekstraklasy Akhisar Belediyespor oraz 4:1 lidera rosyjskiej pierwszej dywizji Anży Machaczkała, a ponadto przegrali 1:3 z trzecioligowym niemieckim zespołem Chemnitzer FC.

Z kolei w trakcie drugiego obozu w Hiszpanii biało-zieloni wygrali 2:1 z trzecią drużynę ukraińskiej ekstraklasy Dnipro Dniepropietrowsk i rozgromili 13:0 czwartoligowy hiszpański zespół UD Los Barrios oraz zremisowali 1:1 z trzecią ekipą ekstraklasy Angoli Benfiką Luanda. Przed wyjazdem na Półwysep Iberyjski gdańszczanie zremisowali 0:0 z pierwszoligową Olimpią Grudziądz.

W inauguracyjnym meczu rundy rewanżowej Lechia zmierzy się w piątek 13 lutego na PGE Arenie Gdańsk z Wisłą Kraków.