Riemen-Żerebecka czwarta w Arosie

Karolina Riemen-Żerebecka (AZS AWF Katowice) zajęła czwarte miejsce w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym, które odbyły się w sobotę w szwajcarskiej Arosie. Zwyciężyła po raz drugi reprezentantka gospodarzy Fanny Smith.

Dzień wcześniej Żerebecka uplasowała się na 7. pozycji.

Polka zajmuje także siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej PŚ (po 5 z 10 zawodów), z dorobkiem 172 pkt. Liderka cyklu Szwedka Anna Holmlund zgromadziła 335. Na trzecie miejsce spadła Kanadyjka Marielle Thompson, która w sobotę nie poprawiła swojego dorobku punktowego i ma nadal w dorobku 300.

Druga jest Smith - 325 pkt.

26-letnia narciarka, pochodząca z Tuchowa pod Tarnowem, zajęła 10. miejsce w zakończonych niedawno mistrzostwach świata w austriackim Kreischbergu.

Ski cross to wyścig narciarzy alpejskich po trasie, na której oprócz bramek znajdują się przeszkody ze śniegu i zakręty z bandami.