Słaby występ Polek w biathlonowym PŚ

Niemka Laura Dahlmeier wygrała sprint na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w Novym Mescie na Morawach. Druga byla jej rodaczka Franziska Hildebrand, a trzecia Czeszka Veronika Vitkova. Krystyna Guzik - najlepsza z trzech Polek - zajęła 26. miejsce.

Dahlmeier uzyskała czas 21.33,4l i o sekundę wyprzedziła również bezbłędną na strzelnicy Hildebrand oraz o 13,9 Vitkovą, która popełniła jeden błąd. Guzik raz spudłowała podczas drugiego strzelania i do triumfatorki straciła 1.15,7.

Karolina Pitoń, która musiała pokonać trzy rundy karne, była 52., a Anna Mąka (także trzy pudła) zajęła 75. lokatę. Pozostałe reprezentantki Polski, w tym 13. w PŚ Weronika Nowakowska-Ziemniak, odpoczywają po zakończonych kilka dni temu mistrzostwach Europy.

Pozycję liderki klasyfikacji generalnej utrzymała Finka Kaisa Makarainen, która była w sobotę siódma. Ma obecnie 33 pkt przewagi nad czwartą w Nowym Mescie trzykrotną złotą medalistką olimpijską z Soczi Białorusinką Darią Domraczewą.

Dahlmeier i Hildebrand sprawiły niespodziankę po raz pierwszy, odpowiednio, wygrywając i zajmując miejsce w czołowej trójce zawodów PŚ. Po raz ostatni Niemki zajęły dwie czołowe lokaty 13 lutego 2011 roku, kiedy w amerykańskim Fort Kent w wyścigu ze startu wspólnego najlepsza była Magdalena Neuner, a tuż za nią uplasowała się Andreę Henkel.