Patrycja Maliszewska ósma w Dreźnie

Patrycja Maliszewska (Juvenia Białystok) zajęła w Dreźnie ósme miejsce w wyścigu na 500 m zawodów Pucharu Świata w short tracku. Po ośmiu zawodach cyklu Polka jest jedenasta.

Łyżwiarka z Białegostoku wystąpiła w finale B, w którym zajęła, z czasem 44,236, trzecie miejsce. Wyprzedziły ją Koreanka Minjeong Choi i Rosjanka Sofia Proswirnowa. W finale A triumfowała Włoszka Arianna Fontana – 43,551.

Sztafeta kobiet w składzie Patrycja i Natalia Maliszewskie (obie Juvenia Białystok), Marta Wójcik i Oliwia Gawlica (obie AZS KU Politechnika Opolska) sklasyfikowana została w gronie 16 startujących na dziesiątym miejscu.

Mężczyznom: Wojciech Kamieński, Szymon Wilczyk (obaj Juvenia Białystok), Rafał Grycner (Stoczniowiec Gdańsk) i Adam Filipowicz (AZS KU Politechnika Opolska) przypadła 14. lokata. Rywalizowało 18 sztafet.

Po zawodach w Dreźnie w pucharowej klasyfikacji na 500 m prowadzi Kexin Fan (Chiny), Patrycja Maliszewska jest 11., a Natalia Maliszewska - 19. Na dystansie dwukrotnie dłuższym lideruje Suk Hee Shim (Korea Płd.), a najlepsza z Polek Patrycja Maliszewska jest 23.

Ostatnia impreza pucharowa odbędzie się w dniach 13-15 lutego w tureckim Erzurumie.