Szarapowa dokończyła dzieła. Polki żegnają się z Pucharem Federacji

Tenis

Maria Szarapowa w dwóch setach pokonała Agnieszkę Radwańską i wprowadziła Rosję do półfinału Pucharu Federacji. W meczu deblowym, który kończył dwudniową rywalizację w Tauron Kraków Arenie Rosjanki także pokonały Polki i ze stolicy Małopolski wyjadą z kompletem zwycięstw!

Pojedynek dwóch najlepszych tenisistek z obu krajów miał być od początku największą atrakcją rywalizacji w Krakowie. Ze względu na sobotnie rozstrzygnięcia dla ekipy gospodarzy stał się on meczem o wszystko. Ósma w światowym rankingu Radwańska dotychczas 13 razy zmierzyła się z drugą na światowej liście Szarapową - wygrała tylko dwukrotnie. Ze zwycięstwa nad słynną Rosjanką cieszyła się w 2007 i 2012 roku.

 

Niestety w niedzielę w samo południe krakowianka nie poprawiła statystyki spotkań z piękną Rosjanką. W pierwszym secie Szarapowa była niezwykle skoncentrowana i pozwoliła Agnieszce na zdobycie jedynie honorowego gema. Co prawda gemy były niezwykle wyrównane, ale w decydujących momentach dawała o sobie znać klasa Marii. Początek drugiego seta także nie zwiastował niczego dobrego, ale starsza z sióstr Radwańskich podjęła walkę w decydujących momentach seta. Od stanu 2:5 wygrała trzy gemy z rzędu i dała jeszcse polskim kibicom nadzieję. Ostatnie słowo należało jednak do Rosjanki, która przypieczętowała zwycięstwo i awans Rosji do półfinału Pucharu Federacji.

 

Kończący zmagania debel był więc tylko meczem o pietruszkę, który nie porwał kibiców w Tauron Kraków Arenie. Alicja Rosolska i Klaudia Jans-Ignacik nie stanęły na wysokości zadania i w dwóch setach uległy Anastazji Pawluczenkowej i Witaliji Diaczenko. Szczególnie ta druga tenisistka dała się we znaki polskim deblistkom, raz po raz zaskakując je świetnymi lobami z głębi kortu. Ostatecznie Polki przegrały z Rosjankami 0:4 i to rywalki awansowały do półfinału Pucharu Federacji.

 

Wynik meczu 1. rundy Grupy Światowej I Pucharu Federacji:

Polska - Rosja 0:4

sobota
Agnieszka Radwańska - Swietłana Kuzniecowa 4:6, 6:2, 2:6
Urszula Radwańska - Maria Szarapowa 0:6, 3:6

niedziela
Agnieszka Radwańska - Maria Szarapowa 1:6, 5:7

Klaudia Jans-Ignacik/Alicja Rosolska - Anastazja Pawluczenkowa/Witalija Diaczenko 4:6, 4:6

 

Poniżej zapis relacji NA ŻYWO z niedzielnych spotkań:

Paweł Ślęzak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze