Wybrałam Kross z kilku względów. Zaproponowano mi najbardziej korzystną umowę. Będę w tej drużynie miała zapewnione najlepsze warunki przygotowań do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Będę jeździć na sprzęcie wysokiej jakości, w polskiej grupie i w składzie, który jest bliski mojemu sercu

– powiedziała Włoszczowska na prezentacji grupy Kross w Warszawie.

Najlepsza polska zawodniczka w kolarstwie górskim ma już ułożony kalendarz startów na cały sezon 2015. Zainauguruje go pod koniec marca wyścigiem w Austrii. Najważniejszą imprezą będą dla niej wrześniowe mistrzostwa świata w Andorze, a w pierwszej części sezonu - pierwsze Europejskie Igrzyska Olimpijskie w Baku. Dochodzi do tego cała seria zawodów Pucharu Świata.

W ekipie Kross Włoszczowska ponownie spotka się ze starszą koleżanką Anną Szafraniec-Rutkiewicz, z którą jeździła wcześniej m.in. w grupie CCC Polkowice. Szafraniec-Rutkiewicz, wicemistrzyni świata z 2002 roku, reprezentuje barwy Kross od 2013 roku.

Chciałabym zakwalifikować się do reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro i w Brazylii zakończyć karierę

– wspomniała Szafraniec.

Skład ekipy Kross uzupełnia dwóch zawodników – Kornel Osicki oraz Bartłomiej Wawak, szósty w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w maratonie MTB. Dyrektorem sportowym jest Tomasz Świerczyński.

Skład grupy Kross Racing Team: Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec-Rutkiewicz, Kornel Osicki, Bartłomiej Wawak.