Ostatni pucharowy akord w Turcji

Zimowe
Ostatni pucharowy akord w Turcji
fot. PAP
Patrycja Maliszewska

Zawody Pucharu Świata w short tracku w Erzurum będą ostatnim oficjalnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata, które w przyszłym miesiącu odbędą się w Rosji. W Turcji nie zabraknie reprezentantów Polski na czele z Patrycją Maliszewską. Transmisje z zawodów w sobotę i niedzielę w Polsacie Sport Extra.

W miniony weekend podczas zawodów Pucharu Świata, które odbyły się w Niemczech kolejny raz najlepiej zaprezentowała się Patrycja Maliszewska. Brązowa medalistka w klasyfikacji wielobojowej Mistrzostw Europy uplasowała się na ósmym miejscu na swoim koronnym dystansie 500 metrów.

Po Mistrzostwach Europy w Dordrechcie zmagałam się z chorobą i nie trenowałam na pełnych obrotach. Wynik jaki uzyskałam w Dreźnie mogę więc uznać za udany – stwierdziła Patrycja Maliszewska.

Kontuzja pleców Wójcik

W Dreźnie, w wyścigu na 1000 metrów życiowy sukces osiągnęła Marta Wójcik, która na tym dystansie uplasowała się na jedenastym miejscu. W ćwierćfinale Polce zabrakło niespełna 0,1 sekundy by wyprzedzić Chinkę Fan Kexin i awansować do półfinału. Zawodniczka AZS-u Politechniki Opolskiej swój świetny występ przypłaciła kontuzją.

– Po sobotnich startach poczułem się źle. Ból był na tyle silny, że trafiłam do szpitala, w którym spędziłam całą noc – informuje Marta Wójcik. – Okazało się, że mam ostre zapalenie nerwu międzyżebrowego i musiałam się wycofać z niedzielnej rywalizacji. Stąd też moje niskie lokaty na 1500 metrów. Na razie cały czas jestem na lekach przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Moje starty w zawodach na razie są wykluczone – dodała na zakończenie reprezentantka Polski.  

W Dreźnie startowali także panowie, ale zajmowali najczęściej miejsca w trzeciej dziesiątce. Najwyżej uplasował się Adam Filipowicz, który był 31. w wyścigu na 500 metrów. W Niemczech rywalizowały także nasze sztafety. Polki ostatecznie były dziesiąte, natomiast biało-czerwoni, którzy w tej konkurencji startowali po raz pierwszy w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata zostali sklasyfikowani na czternastym miejscu.

Ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w short tracku odbędą się w Erzorum. Ponad trzystutysięczne miasto w zachodniej Turcji położone jest u podnóży Gór Pontyjskich na wysokości prawie dwóch tysięcy metrów nad poziomem  morza. Reprezentacji Polski wystartuje tym razem w pięcioosobowym składzie. W zmaganiach kobiet zobaczymy Patrycję Maliszewską, Natalię Maliszewską, Oliwię Gawlica i Magdalenę Warakomską. Te cztery zawodniczki oprócz zmagań indywidualnych wystartują także w rywalizacji sztafet. Polki mają jeszcze teoretycznie szansę aby w sztafecie wywalczyć historyczny awans do marcowych Mistrzostw Świata, które odbędą się w Rosji. Biało-czerwone musiałyby w Turcji uplasować się w ścisłej czołówce.


Historyczny występ Maliszewskiej?


W rywalizacji mężczyzn Polskę będzie reprezentował Szymon Wilczyk.

Moim celem jest jak najlepszy występ na 500 metrów. Chciałbym poprawić rekord Polski na tym dystansie, który obecnie należy do Dariusza Kuleszy – zapewnia reprezentant Polski. – Niewiele zabrakło abym go poprawił w Dreźnie. W swoim biegu eliminacyjnym wyprzedzający mnie Koreańczyk Kwak wybił mnie z rytmu i straciłem trochę na dystansie. Zdaję sobie sprawę, że popełniam jeszcze błędy, które staram się eliminować. Widać, ze z każdym kolejnym startem nabieram większej pewności siebie i mam nadzieję, że w Turcji będę miał powody do zadowolenia – dodał na zakończenie Szymon Wilczyk.Największe nadzieje wiążemy z występem Patrycji Maliszewskiej. Reprezentantka Juvenii Białystok ostatnio zmagała się z chorobą, ale na szczęście ze zdrowiem jest już wszystko w porządku.– Wielką niewiadomą będzie samo miejsce rozgrywania tych zawodów – twierdzi Patrycja Maliszewska. – Erzurum położone jest wysoko w górach i to na pewno będzie odczuwalne podczas wyścigów. Zdaję sobie sprawę, że jest to dla mnie kolejny start w zawodach Pucharu Świata i już daje o sobie znać zmęczenie, ale jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że starty w Turcji dadzą mi powody do zadowolenia – dodała reprezentantka Polski.  


Skład reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w short tracku w Erzurum (Turcja):

Kobiety: Patrycja Maliszewska, Natalia Maliszewska, Oliwia Gawlica, Magdalena Warakomska.

Mężczyźni: Szymon Wilczyk.

Trener: Anna Lukanova - Jakubowska

Oto plan transmisji zawodów Pucharu Świata w short tracku w Erzurum (14-15.02.2015). Wszystkie wyścigi w Polsacie Sport Extra/Polsacie Sport Extra HD:
 
Sobota (14.02.2015):

12:30 - Ćwierćfinały kobiet i mężczyzn na 1000 metrów (na żywo)
13:15 - Półfinały kobiet i mężczyzn na 1500 metrów (na żywo)
16:00 - Półfinały kobiet i mężczyzn na 1000 metrów (premiera)
20:30 - Finały kobiet i mężczyzn na 1000 metrów (premiera)
21:10 - Półfinały biegów sztafetowych kobiet (premiera)
21:30 - Półfinały biegów sztafetowych kobiet mężczyzn (premiera)
 
Niedziela (15.02.2015):
 
13:25 - Półfinały kobiet i mężczyzn na 500 metrów (na żywo)
13:40 - Półfinały kobiet i mężczyzn na 1000 metrów (na żywo)
20:10 - Ćwierćfinały kobiet i mężczyzn na 500 metrów (premiera)
20:50 - Ćwierćfinały kobiet i mężczyzn na 1000 metrów (premiera)
21:30 - Finały kobiet i mężczyzn na 500 metrów (premiera)
22:10 - Finały kobiet i mężczyzn na 1000 metrów (premiera)
23:50 - Finały biegów sztafetowych kobiet i mężczyzn (premiera)

Grzegorz Michalewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze